Портфоліо Демчини Олексія з теми: "Врятуємо природу. Врятуємо себе "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:33, 28 березня 2014, створена Демчина Олексій (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

«Врятуємо природу. Врятуємо себе»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

екологія, біологія, географія

Вік учнів, клас

Учні 11 класів, 16 – 17 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Врятуємо природу. Врятуємо себе», призначений для вивчення теоретичного матеріалу на уроках екології, біології, географії та проведення позакласних годин з даної теми переважно у старших класах. Учні працюють над проектом на уроках екології, біології, географії, вдома та під час виховних заходів. У проекті беруть участь 11 класу. Досліджують загальні питання: що ж таке екологія душі, як це пов’язано з проблемами екології довкілля. Підбирають матеріали, статті з газет, шукають інформацію в Інтернеті, будують діаграми, аналізують та роблять висновки. Передбачається розділити учнів на 4 групи, які перші дві групи досліджують хто є безпосередньо об’єктами забруднення: атмосфери, води; дві інші групи досліджують хто є опосередкованими об’єктами забруднення (жертвами забруднення): рослини,тварини. Також 4 групи об’єднавшись створюють публікацію, де висвітлюється цікавий матеріал, який стосується даної теми. 1 група – «Атмосферики» 2 група – «Водяники» 3 група – «Рослинки» 4 група – «Тваринки». Результати роботи учнів були представленні на відкритій виховній годині, які об’єктивно оцінюються.

План вивчення теми (вставити посилання на файли)

План проекту

План впровакдження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні знайомляться зі стартовою презентацією вчителя , обговорюють ключовий і тематичні питання проекту , за допомогою мозкового штурму виявляють основні ідеї в реалізації проекту. Під час роботи над проектом учитель і обдаровані учні консультують тих , хто цього потребує , проводять потокову перевірку знань . Учні відображають свої враження від роботи над проектом у щоденнику рефлексії. Учитель видає учням інструкцію щодо створенню блогу. По закінченні роботи над проектом учні користуючись рекомендаціями вчителя та інструкцією проводять захист проекту , оцінюють свої роботи використовуючи видані критерії , за допомогою таблиці ЗХД визначають поточний рівень знань з теми і з'ясовують , що вони ще хотіли б вивчити для поглиблення знань.

Навчальні цілі

Завдяки цьому проекту учні закріплять свої знання про екологічні проблеми людства. У дітей також сформуються навички відрізнення тварин та рослин, які занесені в «Червону книгу». При створенні Microsoft PowerPoint у дітей формуються навички роботи по підбору необхідного матеріалу; розробки найпростіших сайтів; оптимізуються навички роботи з веб-документами; виробляються навички змагальності у роботі. При пошуку інформації в Інтернеті: - формувати навички ефективного пошуку та коректного використання інформації в мережі Інтернет; При створенні Microsoft PowerPoint: - розвивати навички спілкування у співпраці, виконанні спільного проектного дослідження, - розвивати навички лаконічного висловлювання, зацікавити читача своєю інформацією; - розвивати естетичні навички; - розвивати навички дизайну. При створенні публікації: - формувати вміння використання публіцистичного стилю мовлення; аргументовано доводити власну думку, ілюструвати ідеї, думки, висновки, комбінуючи текст і зображення, схеми, графіки і діаграми, вміння посилатися на різні джерела інформації. Також вони повинні змінювати світ починаючи із себе, тобто почати з власної екології, бо ми є складовою всесвітньої екології. Ну, хоча б, не смітити. Ці, здавалося б, дрібниці забирають мало часу, але приносять багато користі. Мати можливість виступати в ролі консультантів з даної теми.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Рівненський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

Тренери

Надія Манько, Тетяна Орлова