Портфоліо Лесь Наталії з теми "Чи можна без них обійтися?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:48, 28 березня 2014, створена Наталія Лесь (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Чи можна без них обійтися?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

План вивчення теми (вставити посилання на файли)

План проекту

План впровакдження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Навчальні цілі

  • Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших
  • Визначення та постановка суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення
  • Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання
  • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
  • Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації
  • Формування базового розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації
  • Учні досліджують (яким чином фактор 1 впливає на фактор 2)різні види принтерів і чому на сучасному етапі лідерами є струменеві та лазерні; досліджують розвиток клавіатури комп’ютера від початку 70-х років до наших днів, які клавіши за що відповідають і чому клавіші, які вже не виконують своїх початкових задач, до сих пір не прибрані; досліджують різні види сканерів, принципи їх роботи та можливості використання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 етап

Вчитель пропонує прийняти участь у проекті та розповсюджує буклет про метод проектів, а також показує Вступну презентацію, за допомогою якої намагається привернути увагу до теми.

Перед початком роботи учням пропонується пройти ЗХД, для діагностики знань та їхнього потенціалу. Учні заповнюють асоціативний кущ та проходять діагностичне опитування, завдяки чому вчитель бачить вхідні знання учнів (результат відображений і вигляді діаграм). Бажаючі учні об’єднуються в групи «принтери», «сканери», «клавіатури» за порадою вчителя. Діти ознайомлюються із завданнями даного проекту, а також із критеріями оцінювання. Вчитель роздає учням форму оцінювання проекту і проводить її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Запропоновує учням використовувати Форму, щоб допомогти їм відслідковувати свій прогрес у просуванні до завершення проекту і те, як відбувається їх навчання. Учні пишуть листа авторам сайта з проханням використати матеріали сайту для проекту. Вчитель пропонує батькам дати згоду на створення електронної скриньки та розміщення їхніх робіт в Інтернеті.

2 етап – Навчально-дослідницький

У кожній групі учні розподілять обов’язки між собою, кожна група має зібрати інформацію щодо даної теми, узагальнити її, обрати форму представлення своїх досліджень та створити блог по темі. Вчитель роздає учням контрольний список для усного виступу або контрольний список для блогу в залежності від типу публікації, яку обирає кожна команда. Обговорює з учнями Контрольні списки і просить їх використовувати ці списки для моніторингу свого прогресу під час роботи над проектами. Учні мають обговорити в малих групах кому з їх спільноти можуть бути корисними результати їх проектних досліджень і для якої цільової аудиторії вони готуватимуть презентації та інформаційні бюлетені/блог, щоб врахувати її потреби.

Для виконання цих досліджень учні об’єднуються в групи «Принтери», «Сканери», «Клавіатури» Перша група досліджує різні види принтерів і чому на сучасному етапі лідерами є струменеві та лазерні;. друга група – різні види сканерів, принципи їх роботи та можливості використання; третя група - розвиток клавіатури комп’ютера від початку 70-х років до наших днів, які клавіші за що відповідають і чому клавіші, які вже не виконують своїх початкових задач, до сих пір не прибрані та заповнюють Таблицю видів. Впродовж роботи над проектом учням буде корисна презентація-фасилітація, яку запропонує вчитель. Діти створюють та ведуть блог від імені Сім’ї з цих трьох пристроїв, яка шукає рідних.

3 етап

Вчитель проводить консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, пояснює , як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Учні та вчитель заповнюють контрольні списки для оцінювання впродовж проекту різних видів діяльності. Підсумовуються результати в Журналі оцінювання.

4 етап Заключний

Учні завершують своє дослідження, і демонструють Електронний Довідник пристроїв відповідних своїй групі, який був створений продовж проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Рівненський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

Тренери

Надія Манько, Тетяна Орлова