Користувач:Шостак Інна Василівна
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 6 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Я малюю?"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Вік учнів, клас
10-11 років 5 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект передбачає вивчення учнями 5 класу теми «Графічний редактор Paint» у порівнянні растрової та векторної графіки. Учні виконують дослідження (в школі та вдома) у ході якого визначають переваги та недоліки растрової та векторної графіки, вчать малювати. Виконання проекту дає можливість самостійно сформувати в учнів теоретичні та практичні навики по темі «Графічний редактор Paint», формувати предметну компетентність учнів основної школи. Участь у проекті та використання інформаційних технологій в процесі роботи допомагає підвищувати якість навчання та формує систему ключових компетентностей.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
До початку проекту проводиться вивчення освітніх потреб і запитів п’ятикласників, а також рівня фактичних знань, умінь, навичок з теми. Упродовж роботи над проектом обов’язковим є анкетування учнів щодо виявлення сфери їх інтересів для розподілу на групи. Спеціальної допомоги з боку дорослих (учителів, батьків та ін.) потребує самостійна дослідницька робота учнів, результати якої заносяться в журнал спостережень. Після завершення роботи над проектом на етапі рефлексії відбувається презентація проекту (оцінювання за формою), а також завершення таблиці «ЗХД».
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
За тиждень до початку проекту Діяльність учнів та вчителя 1. Сформулювати, яке завдання виконуватиме клас. 2. Запропонувати учням варіанти форм представлення результатів проекту. 3. Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми. 4. Розпочати ведення журналу спостережень. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється шляхом застосування таблиці «ЗХД» (Що знали? Про що хотіли дізнатися? Про що дізналися?). Початок проекту: 1. Оголосити початок роботи за проектом, з’ясувати цілі та терміни. 2. Запропонувати рекомендований список джерел та посилання на Інтернет-ресурси. 3. Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. 4. Поставити ключове запитання «Чи може людина сьогодні обійтися без комп’ютерної графіки?». Дати можливість обговорити його в класі. 5. Продумати форму представлення результатів дослідження. 6. Розподілити ролі в класі. 7. Ознайомити учнів із системою оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів. Завершення роботи над проектом: 1. Представлення результатів. 2. Оцінювання роботи. 3. Рефлексія
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шостак Інна Василівна
Фах, навчальний предмет
Інформатика
Навчальний заклад
Великокаленицька ЗОШ І-ІІІ ст.
Місто\село, район, область
с. Великі Каленичі, Полонський район, Хмельницька обл.
Контактні дані
Полонський район
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24.03.2014-28.03.2014
Місце проведення тренінгу
Полонська гімназія