Портфоліо Жуковського Василя з теми "Піклуймося про своє здоров'я"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:24, 28 березня 2014, створена Василь Михайлович (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Піклуймося про своє здоров'я

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Трудове навчання

Інформатика

екологія

біологія

хімія

фізика

історія

Вік учнів, клас

Вік учнів: 13-15 років

Клас: 9

Стислий опис проекту

Загальновідомо, що вироби із деревини є екологічними, тобто такими, що не мають шкідливої дії на здоров’я людини. На сьогоднішній день деревину витісняють матеріали, які мають кращі технологічні характеристики, але більш шкідливі для здоров’я людини. В даному проекті пропонується відшукати способи виготовлення дерев’яних виробів, які покращують технологічні характеристики дерев’яних виробів і не знижують їх екологічність.

План вивчення теми (вставити посилання на файли)

План проекту

План впровадження

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички

мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати

моніторинг власного навчання. На початковому етапі оцінювання проводиться мозкова атака з роботою над

«Асоціативним кущем» та учні працюють з таблицею «ЗХД» В процесі реалізації з метою самооцінювання

учнів керівник проекту пропонує пройти on-line анкетування, щоб вони могли побачити свої знання і

коригувати свій процес діяльності в проекті. Використовуючи підсумок відповідей, учитель може побачити,

наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі реалізації проекту. Впродовж роботи над проектом діти

заповнюють форми оцінювання навичок виявлення та опису проблеми, для роботи в групах та самооцінки

під час створення блогу . Під час спостереження за роботою учнів при створенні блогу «Піклуймося про

своє здоров’я» вчитель використовує форму оцінювання блогу, який вони вели.

Навчальні цілі

Формування в учнів технічного світогляду, закріплення на практиці знань про технологічну діяльність, спираючись на закони та закономірності розвитку природи, суспільства, виробництва і науки; ознайомлення учнів з місцем і роллю інформаційно-комунiкаційних технологій в сучасному виробництві, повсякденному житті; формування культури поводження з різноманітними засобами праці; створення умов для професійного самовизначення, обґрунтованого вибору професії з урахуванням власних здібностей, уподобань та інтересів; формування в учнів культури праці, навичок раціонального ведення домашнього господарства, культури побуту, відповідальності за результати власної діяльності, комплексу особистісних якостей, потрібних людині як суб’єкту сучасного виробництва і культурного розвитку суспільства; Формувати базове розуміння етичних та правових питань, пов’язаних з доступом до інформаційних ресурсів та з використанням інформації з сторонніх джерел.

Навчати вмінню з’ясувати способи інтерпретації інформації різними особами, включення або відсутність різних оцінок та точок зору, усвідомлення залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розуміння того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку. Учні зможуть:

Вдосконалювати навички збирання даних кількома способами (опитування, анкетування однолітків)

Переконливо демонструвати дані досліджень за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних

Розвивати навички вирішувати проблеми співпрацюючи в групі, проводити творчу аналітичну роботу

Вдосконалити навички: створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами;створювати інформаційні бюлетені або блоги, в яких викладені ідеї щодо висновків та рекомендацій одноліткам.

Будуть виробляти навички з’ясовувати та аналізувати проблеми використовуючи мережевий Опитувальник будуть удосконалювати навички самостійної роботи з додатковими джерелами інформації та поглиблюватимуть практичні навички роботи з комп’ютерними програмами

Сформувати розуміння підґрунтя авторського права.

Усвідомити роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів використання.

Усвідомити відповідальність за стан екології Землі.

Користуватися різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та синтезування інформації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом учитель демонструє учням електронну презентацію, метою якої є викликати інтерес до навчальної діяльності та з’ясувати навчальні потреби учнів. Учні після перегляду презентації проходять онлайн-анкетування. Його результати стають підставою для миттєвого аналізу вчителя і базою для розподілу на групи. Для кожної групи вчитель формулює завдання проекту і навчальні цілі. Учні розбиваються на групи і вирішують організаційні моменти роботи групи та яким чином вони зможуть реалізувати поставлені завдання. Навчальні завдання груп базуються на тематичних запитаннях навчального проекту. Спільним проблемним запитанням для двох груп є третє тематичне запитання. Кожна з груп укладає план роботи над своїм тематичним запитанням, який погоджується з вчителем і відповідає часовим рамкам роботи над проектом. Вчитель укладає буклет з метою запрошення до участі у ньому батьків.

Для пошуку інформації учні використовують можливості Інтернету та виконують це завдання у вигляді самостійної роботи. На даному етапі педагог надає учням фасилітаційну інструкцію щодо правил пошуку інформації в Інтернеті. На допомогу учням у виконанні поставлених завдань вчитель надає інструкції щодо класифікації матеріалу та пошуку спільних ознак. Вчитель створює блог з інструкціями, які допоможуть учням у роботі. На етапі самостійної роботи над проектом, для обміну думками та пересилки цікавої інформації учні використовують електронну пошту. Вчитель попередньо отримує від батьків дозволи на відкриття електронної пошти, публікацію роботи учнів в Інтернеті та використання даних учня. Для самооцінки своїх дій учні використовують форму оцінювання досліджень. Учні мають перелік змістових запитань на які вони мають дати відповіді.

Під час групи ведуть блог, де вони виставляють результати своїх пошуків та дають їм обґрунтування. Керівник проекту має можливість коментувати хід їхньої дослідницької роботи, давати вказівки та інструкції, а також слідкувати за внеском кожного члена групи у спільний результат діяльності. В процесі роботи над блогом учні користуються формою оцінювання блогу.

Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, усні відповіді та спільну роботу учнів. Пропонується учням оцінити вклад кожного учасника у спільний результат групи.

Кінцевим етапом формуючого оцінювання є оцінка робіт учнів, в якому висловлюється ставлення до теми та даються відповіді на ключове запитання проекту. За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумкова оцінка. Виставка робіт учасників проекту на блозі доступна для коментарів та обговорення.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Василь Жуковський

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Рівненський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

Тренери

Надія Манько, Тетяна Орлова