Портфоліо Радченко Галини Миколаївни за навчальним проектом "Океан навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:12, 14 лютого 2014, створена Bi2014 (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Три агрегатні стани речовин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, українська мова , образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

3 клас, 9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Вивчаючи тему,та працюючи над проектом учні поширять свої знання щодо води. Перед ними поставлено завдання дослідити значення води у житті людини; визначають позитивні і негативні сторони цього впливу, збирають інформацію про використання води у всіх сферах людського життя, розшукуватимуть відомості щодо Світового океану. В ході виконання проекту вони дослідять питання: чи треба економити воду та як її економити.

План вивчення теми

План

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї роботи над навчальним проектом проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.

На початку викладання теми діагностуються знання та мислення учнів та їх міркування, оцінюється, що учні знають: вправа «Асоціативний кущ», попередній аналіз знань учнів таблиця З-Х-Д, демонстрація вчительської презентації, складання плану власної діяльності - визначення вектору навчання по даному питанню, для контролю та корекції. Під час демонстрації вчительської презентації учням пропонується ознайомитися заздалегідь із основними формами оцінювання: презентації та публікації.

Впродовж роботи над проектом проводиться спостереження за роботою груп за допомогою бесід, контрольних карток, «Дошки запитань», карток спостереження – для надання допомоги, подолання непередбачуваних ситуацій.

Наприкінці роботи над проектом проводиться самооцінювання та взаємооцінювання учнями роботи в групах. Учні заповнять форму оцінювання презентацій, стіннівки.

Діяльність учнів та вчителя

33333radch.JPG 44adch44.JPG

До початку проекту: З’ясовуються терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі, визначаються норми державного стандарту та відповідність навчальним планам. Перевіряється, чи мають учні навички пошуку інформації в Інтернеті. Батьки учнів та інші учасники спільноти отримують буклет з основами проектного навчання та для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Вчитель збирає усі необхідні дозволи: лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, батьківські дозволи для публікації роботи учня в мережі Інтернет.

Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої націлює учнів на з’ясування основних питань проекту, учні знайомляться з темою, метою,та ключовими питаннями. Вчитель проводить опитування, яке стосується вивчення нової теми, повідомляє умови, за якими робота над проектом буде ефективною,скеровує на пошук інформації про воду, її хімічну назву, загальні властивості. А також розповідає про необхідність води у людському існуванні. Учні роблять висновок щодо знань, які вони отримають при виконанні проекту, заповнюють перший стовпчик таблиці «ЗНАЄМО – ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ – ДІЗНАЛИСЯ» , другий стовпчик заповнюватиметься в ході роботи над проектом. Третій буде заповнено по закінченню проекту.

Учні об’єднуються у групи, вчитель допомагає спрямувати напрямки їхньої діяльності.

Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право.

Для роботи в Інтернеті вчитель пропонує учням інструкцію.

  1. Мета першої групи «Фізики» : проведення дослідів щодо агрегатного стану води за інструкцією, яку пропонує вчитель. Висновки оголосити у вигляді виступу з використанням електронної публікації.
  1. Мета другої групи «Географи»: провести дослідження карти України, знайти та дослідити найбільші водойми країни. Висновки оголосити у вигляді виступу з використанням електронної публікації.
  1. Мета третьої групи «Екологи»: зібрати інформацію про користь води і на основі цього створити газету, вказати, яка корисна вода? Чи можуть люди пити воду з річки? Зробити висновок.

Вчитель повідомляє план роботи, розповідає як та де можна шукати інформацію (знайомить з Інтернет - ресурсами). Обговорюють тематичні питання.

В процесі роботи над проектом:

Учні оцінюють інтернет-ресурси, щоб вірно та творчо використовувати дані для вирішення своєї проблеми.

Для дослідження громадської думки учні ознайомлюються з правилами проведення опитувань в Інтернеті та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування.

Створюють форму для опитування.

В класі вивішується «Дошка запитань» на якій діти та вчитель можуть занотовувати запитання, та порекомендувати шляхи вирішення проблеми чи питань, які виникають у них впродовж робот. Діти, працюючи над проектом, звіряють свої дії з планом, використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена.

Заключний етап Опрацьовується таблиця ЗХД. Результати своєї роботи учні презентують на останньому уроці з цієї теми, використовуючи електронні презентації, презентують газету.

Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів.

Результати учнівських робіт він вносить у журнал оцінювання і виставляє загальну тематичну оцінку.

11111radchtnko.JPG 2222radchtnke3.JPG

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Радченко Галина Николаевна

Фах, навчальний предмет

Вчитель молодших класів

Навчальний заклад

Синельниківська СЗШ №2

Місто\село, район, область

Місто Синельникове, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

galinaradchenko2014@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 13 січня - 25 січня 2014

Дати проведення тренінгу

13 січня - 25 січня 2014

Місце проведення тренінгу

Синельниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 Дніпропетровська обл.

Тренери

Безуглова Наталія Миколаївна