Портфоліо Радченко Галини Миколаївни за навчальним проектом "Океан навколо нас"
Зміст
Назва навчальної теми
Три агрегатні стани речовин
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Природознавство, українська мова , образотворче мистецтво.
Вік учнів, клас
3 клас, 9 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Вивчаючи тему,та працюючи над проектом учні поширять свої знання щодо води. Перед ними поставлено завдання дослідити значення води у житті людини; визначають позитивні і негативні сторони цього впливу, збирають інформацію про використання води у всіх сферах людського життя, розшукуватимуть відомості щодо Світового океану. В ході виконання проекту вони дослідять питання: чи треба економити воду та як її економити.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Вивчаючи тему,та працюючи над проектом учні поширять свої знання щодо води. Перед ними поставлено завдання дослідити значення води у житті людини; визначають позитивні і негативні сторони цього впливу, збирають інформацію про використання води у всіх сферах людського життя, розшукуватимуть відомості щодо Світового океану. В ході виконання проекту вони дослідять питання: чи треба економити воду та як її економити.
Діяльність учнів та вчителя
До початку проекту: З’ясовуються терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі, визначаються норми державного стандарту та відповідність навчальним планам. Перевіряється, чи мають учні навички пошуку інформації в Інтернеті. Батьки учнів та інші учасники спільноти отримують буклет з основами проектного навчання та для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Вчитель збирає усі необхідні дозволи: лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, батьківські дозволи для публікації роботи учня в мережі Інтернет.
Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої націлює учнів на з’ясування основних питань проекту, учні знайомляться з темою, метою,та ключовими питаннями. Вчитель проводить опитування, яке стосується вивчення нової теми, повідомляє умови, за якими робота над проектом буде ефективною,скеровує на пошук інформації про воду, її хімічну назву, загальні властивості. А також розповідає про необхідність води у людському існуванні. Учні роблять висновок щодо знань, які вони отримають при виконанні проекту, заповнюють перший стовпчик таблиці «ЗНАЄМО – ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ – ДІЗНАЛИСЯ» , другий стовпчик заповнюватиметься в ході роботи над проектом. Третій буде заповнено по закінченню проекту.
Учні об’єднуються у групи, вчитель допомагає спрямувати напрямки їхньої діяльності.
Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право.
Для роботи в Інтернеті вчитель пропонує учням інструкцію.
- Мета першої групи «Фізики» : проведення дослідів щодо агрегатного стану води за інструкцією, яку пропонує вчитель. Висновки оголосити у вигляді виступу з використанням електронної публікації.
- Мета другої групи «Географи»: провести дослідження карти України, знайти та дослідити найбільші водойми країни. Висновки оголосити у вигляді виступу з використанням електронної публікації.
- Мета третьої групи «Екологи»: зібрати інформацію про користь води і на основі цього створити газету, вказати, яка корисна вода? Чи можуть люди пити воду з річки? Зробити висновок.
Вчитель повідомляє план роботи, розповідає як та де можна шукати інформацію (знайомить з Інтернет - ресурсами). Обговорюють тематичні питання.
В процесі роботи над проектом:
Учні оцінюють інтернет-ресурси, щоб вірно та творчо використовувати дані для вирішення своєї проблеми.
Для дослідження громадської думки учні ознайомлюються з правилами проведення опитувань в Інтернеті та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування.
Створюють форму для опитування.
В класі вивішується «Дошка запитань» на якій діти та вчитель можуть занотовувати запитання, та порекомендувати шляхи вирішення проблеми чи питань, які виникають у них впродовж робот. Діти, працюючи над проектом, звіряють свої дії з планом, використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена.
Заключний етап Опрацьовується таблиця ЗХД. Результати своєї роботи учні презентують на останньому уроці з цієї теми, використовуючи електронні презентації, презентують газету.
Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів.
Результати учнівських робіт він вносить у журнал оцінювання і виставляє загальну тематичну оцінку.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель молодших класів
Навчальний заклад
Синельниківська СЗШ №2
Місто\село, район, область
Місто Синельникове, Дніпропетровської обл.
Контактні дані
galinaradchenko2014@gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 13 січня - 25 січня 2014
Дати проведення тренінгу
13 січня - 25 січня 2014
Місце проведення тренінгу
Синельниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 Дніпропетровська обл.