Портфоліо Шеянової Тетяни з теми "Використання хімії в харчовій промисловості"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Використання хімії в харчовій промисловості
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, біологія, технології
Вік учнів, клас
16,17років; 11клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Під час вивчення теми «Органічні сполуки» в курсі хімії 11-го класу, на вивчення якої відводиться 33 години, учні знайомляться з використанням органічних сполук у багатьох галузях повсякденного життя. Проект передбачає вивчення учнями важливої теми, як використання хімічних сполук у харчовій промисловості у вигляді харчових домішок.
Учні об’єднуються в дві невеликі групи – теоретики та практики.
Потрібно добре вивчити усі групи, на які поділяють харчові домішки, дізнатися, що значать Е-числа, які саме харчові домішки дозволено використовувати в Україні, яку функцію вони виконують, провести досліди по харчовим продуктам та з’ясувати які саме органічні сполуки входять до складу, оформити записи, зробити висновки.
В подальшому ці знання будуть використані учнями в повсякденному житті і дозволять правильно підбирати продукти харчування, які будуть корисні для організму .
Це дасть змогу сформувати предметну компетентність. Використання веб-технологій, групової роботи спрямовані на формування ключових компетентностей – інформаційно-технологічної, життєвої.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях.
Перед першим заняттям учитель пропонує форми З-Х-Д та організаційні діаграми.На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують презинтації. В процесі роботи над проектом учні записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до журналу спостережень. Вчитель проводить аналіз записів учнів з точки зору відповідності їх дій до поставленої мети проекту.
По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання, презентації. Учні проводять постійне самооцінювання роботи над проектом шляхом перегляду і порівняння власних дописів у журналі спостережень з дописами свої товаришів.
Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання опитувальника, також кожному учню надається інструкція
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шеянова Тетяна Іванівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель хімії
Навчальний заклад
ХЗОШ І-ІІІст. №117
Місто\село, район, область
м.Харків, Дзержинський район
Контактні дані
Sheyanova1983 на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27.01.2014-12.02.2014
Місце проведення тренінгу
Харківська спеціалізована школа І-ІІІст.№50
Тренери
Кожушна Катерина Вадиміавна