Портфоліо Біленко Ірини Василівни за навчально темою "Проектування та виготовлення вишитого виробу (серветки)"
Зміст
Назва навчальної теми
Творчий проект "Проектування та виготовлення вишитого виробу (серветки)"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Трудове навчання, історія, українська література
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект " Проектування та виготовлення вишитого виробу (серветки)" у 7 класі реалізується в ході вивчення варіативного модуля, на вивчення якого передбачено 16 годин. Під час створення проектів учні будуть виконувати роль як проектувальника виробу, так і безпосередньо майстра, який цей виріб буде виготовляти. Тобто, діти не тільки теоретично, а й на практиці вивчать технологію виготовлення вишитого виробу (серветки). Окрім того, під час захисту власних проектів учні будуть виконувати роль маркетологів, які мають показати переваги свого виробу. Результатом реалізації учнями проекту "Проектування та виготовлення вишитого виробу (серветки)" будуть готові для використання прикраси інтер’єру - серветки.
План вивчення теми
Оцінювання
Перед початком вивчення модуля «Українська народна вишивка» здійснюється опитування «Які вишиті вироби є у ваших домівках?». Воно має засвідчити володіння учнями базових понять, необхідних для проектування та виготовлення виробу. Впродовж роботи над проектом використовується спеціально розроблена форма оцінювання продуктів проекту «Оцінювання публікації». Вона має засвідчити процес реалізації учнями їхніх проектів на практиці, а також дозволяє відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення учнів. Окрім того, учні самостійно аналізують власний проект, що дозволяє як зайти недоліки, та і запропонувати неординарні рішення для реалізації проекту. Наприкінці виконання проекту здійснюється підсумкове оцінювання за напрямами: готовий виріб та захист проекту(презентація). Проводиться презентація учнями власного проекту, котра має довести його значущість. Також учні аналізують інші проекти.
Діяльність учнів та вчителя
При вивченні теми учні мають виконувати такі дослідження:
- Запропонувати ідею для проекту на основі зібраної інформації;
- Скласти дизайн-проект на виготовлення об’єкта проектування, обґрунтувати основні ідеї проекту;
- Здійснити захист проекту, довести його значущість.
Перед початком вивчення модуля «Українська народна вишивка» здійснюється опитування «Які вишиті вироби є у ваших домівках?». Воно має засвідчити володіння учнями базових понять, необхідних для проектування та виготовлення виробу. Для того, щоб скласти план роботи з виконання проекту та план проектної діяльності, учні здійснюють пошук інформації та виробів-аналогів, схеми вишивок в мережі Інтернет. Потім розробляють власну композицію виробу, добирають тканину, інструменти, пристосування, визначають на тканині місце розташування візерунка та розпочинають вишивати виріб. Диференціація навчання в ході виконання допомагає задовольнити індивідуальні потреби та інтереси кожного учня. Тому необхідно сприяти самостійному добору учнем змісту проекту, навчальної діяльності та форми подання результатів своєї роботи (готовий виріб, презентація проекту). Учні можуть опановувати нові навички, створювати власні вироби і створювати презентації, які відображають їх індивідуальність. При організації проектної діяльності від учнів вимагається здатність самостійно приймати рішення, співпрацювати, брати на себе ініціативу, робити публічні презентації і в багатьох випадках створювати нове власне знання.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Біленко Ірина ВасилІвна
Фах, навчальний предмет
вчитель трудового навчання
Навчальний заклад
Синельниківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»
Місто\село, район, область
м.Синельникове, Дніпропетровська область