Портфоліо Кучеренко Тетяни Миколаївни за навчальним проектом "Непрості Найпростіші"
Зміст
Назва навчальної теми
Непрості найпростіші
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, тема «Водорості», природознавство
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Це інформаційний проект, спрямований на поглиблення знань учнів про систематику організмів, про значення Найпростіших в природі та житті людини, про їх різноманітність. В ході роботи над проектом учні проведуть дослідження різних водойм на виявлення різних водоростей в них, вивчать гербарні зразки, ознайомляться з відповідними науковими джерелами та інтернетресурсами. Свої результати вони оформлять у вигляді публікацій, презентують зібраний матеріал на учнівському блозі. Учні відпрацюють навички роботи з друкованими та електронними посібниками, навички проектної діяльності.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту, щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту відбувається опитування за допомогою форми для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки, для оптимізації вчитель використовує електронну презентацію основних ідей проекту та інформаційний буклет щодо використання методу проектів. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблицi З-Х-Д.
Впродовж роботи над проектом вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу ( усні консультації). Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується форма оцінювання спільної діяльності у навчанні. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для блогу та контрольний список оцінювання електронної презентації (публікації). Крім того, учні заповнюють Т-схему, продовжують заповнювати таблицю З-Х-Д.
На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи. Для оцінювання використовується форма оцінювання блогу, форма оцінювання електронної презентації (публікації). Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за електронну презентацію (або публікацію), блог, усний виступ, результатом тематичного контрольного тестування.
Діяльність учнів та вчителя
Виконуючи проект, учні досліджують, які загальні риси характеризують представників підцарства Найпростіші, вивчають їх різноманітність і значення в природі і житті людини. Спостерігають прояви життєдіяльності найпростіших, застосовують знання для дотримання правил особистої гігієни, що захищають від зараження паразитичними найпростішими, роблять висновки про значення найпростіших в екосистемах.
Робота над проектом розпочинається з того, що в ході презентації вчителя основних ідей проекту з’ясовуються знання учнів по цій темі, учні мотивуються на проведення досліджень в проекті, визначаються теми досліджень. Враховуючи вимоги стандарту, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, по яких відбувається контроль і самоконтроль к групах. Перед початком роботи учні знайомляться з цими критеріями.
Проводиться опитування серед учнів на запитання, що будуть розглядатися при виконанні проекту. Для цього використовується форма для опитування. Проводиться інструктаж з правил безпеки при роботі в кабінеті біології та інформатики.
Учні об’єднуються в три невеликі групи, кожна з яких розробляє свою тему. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна група повинна розробити докладний план досліджень і має створити презентацію свого дослідження у вигляді інформаційного бюлетеню та учнівського блогу. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів включений в процес кожного заняття.
- Завдання групи «Біологи» : дослідити різноманітність водоростей, класифікувати по відділах, надати характеристики. Провести дослідження різних водойм на виявлення різних водоростей. Зібрати ілюстрації зелених водоростей. Зібраний матеріал презентувати на учнівському блозі та підготувати виступ з використанням електронної презентації.
- Завдання групи «Технологи»: відшукати в Інтернеті і бібліотеці про використання водоростей людиною та перспективи розвитку відповідних технологій. Зібраний матеріал презентувати на учнівському блозі та підготувати виступ з використанням електронної презентації.
- Завдання групи «Санітари»: відшукати в Інтернеті і бібліотеці про небезпечних явища, які спричиняють водорості, підготувати пам’ятки щодо проблеми уникнення отруєнь та алергічних реакцій внаслідок використання природної води з ознаками масового розвитку водоростей. Зібраний матеріал презентувати на учнівському блозі та оформити у вигляді бюлетеня.
Протягом роботи над проектом учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами, на яких учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись.Для формування знань на упрках вситель використовує дидактичні матеріали, проводить тематичне контрольне тестування. Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується Контрольні списки, учні заповнюють Т-схему, продовжують заповнювати таблицю З-Х-Д. Свої дослідження та висновки учні публікують на учнівському блозі.
На останньому етапі роботи підсумок роботи над проектом проводиться у вигляді уроку-Подорожі у країну водоростей. Учні проводять усні виступи з демонстрацією мультимедійних презентацій, роздаються пам’ятки. Після виступу всіх груп відбувається підсумкове обговорення проекту. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Проводиться рефлексія.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Кучеренко Тетяна Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель біології
Навчальний заклад
ЗОШ 1-3 ступенів № 4
Місто\село, район, область
м. Синельникове Дніпропетровської обл
Контактні дані
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 13 січня - 25 січня 2014
Дати проведення тренінгу
13.01 - 25.01.2014