Портфоліо Старіченко Валентини Михайлівни з теми "Шлях до Тараса"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Музичне мистецтво, українська література
Вік учнів, клас
13-16 років, 8-10 класи
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Робота над проектом проводиться для того, щоб ознайомити дітей з біографією та творчістю Т. Г. Шевченка, з його відомими піснями, які стали народними.
Під час роботи над проектом учні зберуть необхідну інформацію, щоб відповісти на ключові питання проекту, проведуть опитування серед своїх однолітків, щоб поглибити та розширити свій кругозір та практичні навички, навчаться аналізувати і синтезувати, розвивати творчі здібності, уяву. Проект створено з теми «Шлях до Тараса». Проект розрахований на учнів 8-10 загальноосвітніх класів.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту проводиться вступне оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування,опитувальника . З метою виявлення пізнавальних потреб учнів заповнюється таблиця З-Х-Д. Вчитель має змогу переглядати записи та коментарі учнів у google-групах, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, за необхідності, надати їм допомогу. Учні також ознайомлюються з вимогами до результатів їх навчальної діяльності та видами звітів про неї (критеріями оцінювання публікації,критеріями оцінювання презентації , критеріями оцінювання вікі-статтікритеріями оцінювання блогу, критеріями оцінювання вікі-статті, критеріями самооцінювання роботи групи).
Динаміка роботи груп в проекті;
Критеріями оцінювання вікі-статті;
Критеріями оцінювання вікі-статтікритеріями оцінювання блогу;
Критеріями оцінювання презентації;
Критеріями оцінювання публікації;
Критеріями оцінювання роботи групи;
Хмари тегів "Знайди відомих композиторів";
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І етап
Провести класні збори з дітьми, на яких пояснити їм сутність поняття «проектна технологія»; роз’яснити графік роботи; підготувати список літератури та джерел; підготувати матеріали для проведення проекту: буклет, презентація, розробити критерії оцінювання результатів учнівської роботи.
ІI етап
На цьому етапі вчитель проводить вступне заняття з учнями. На цьому занятті вчитель знайомить дітей з вступною презентацією, буклетом, проводить опитування за допомогою мережевого опитувальника, знайомить з критеріями оцінювання продуктів проектної діяльності, заповнють таблицю ЗХД.
ІII етап
. Учні об’єднуються у 3 групи. • Журналісти. • Біографи. • Музикознавці. Музикознавці досліджують творчість Т. Г. Шевченка та знаходять його власні пісні, оформлюють результати у вигляді вікі-статті та блогу.Учнівська вікі-стаття "Пісні Т. Г. Шевченка" Біографи вивчають творчість Шевченка та визначають вірші до яких була написана музика і створюють презентацію за даною темою. Журналісти вивчають біографію Т. Г. Шевченка і випускають газету.
На даному етапі учні повинні створити план дій, які направлені на пошук розв’язку проблемного питання.
Вчитель координує роботу груп і коригує їх діяльність.
ІV етап
На даному етапі учні знаходять та опрацьовують інформацію.
Зібрана інформація обговорюється в групі, створюється план продукту. Узгоджується з вчителем. Після отримання всіх допусків учні оформлюють результати дослідження. Вчитель консультує учнів і при необхідності допомагає їм.
V етап
Учні оформлюють свої результати. На останньому завданні презентують своє дослідження. Виступ кожної групи має займати не більше 5 хвилин. Групи презентують результати своїх досліджень, відповідають на додаткові запитання. На заключному етапі учні заповнюють бланки само оцінювання, оцінювання роботи групи, форми оцінювання результатів дослідження та заповнюють таблицю ЗХД.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Старіченко Валентина Михайлівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель музичного мистецтва
Навчальний заклад
Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
м. Знам'янка, Кіровоградська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
жовтень-грудень
Місце проведення тренінгу
Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів