Портфоліо Трегуб С. Є. для учнів 9 класу з теми "Чи можливе духовне відродження нації завдяки творчості лише одного поета?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 07:17, 2 лютого 2014, створена Yatskiv lyubov (обговореннявнесок) (Вік учнів, клас)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Чи можливе духовне відродження нації завдяки творчості лише одного поета?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література, світова література

Вік учнів, клас

15-16 років. 9 клас.

Проект розроблено для учнів 11 класу, предмет – українська література ,тема «Українська література кінця ХХ – початку ХХІ ст.». Ця тема дає зв’язок з суспільствознавством , історією. Освітня галузь “Мови і літератури”

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У темі буде розкрито ідейно-художні особливості літератури шістдесятництва , зокрема роману у віршах ,,Маруся Чурай” Л.Костенко , як новий підхід до художнього освоєння світу, а також учням потрібно замислитися, чи можливе духовне відродження нації завдяки творчості лише одного поета.У проекті буде розкрито уміння учнів аналізувати текст роману, ознайомлено з нелінійністю сюжету твору , історичними фактами та особами , що знайшли відображення в тексті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Проект спрямований на досягнення формування гуманістичного світогляду особистості, розширення її культурно-пізнавальних інтересів, виховання в учнів любові, поваги до традицій свого народу та толерантного ставлення до культурних традицій інших народів. Під час роботи в проекті учасники формулюють гіпотези та досліджують духовні скарби як для українців, так і для інших народів, навчаються відбирати необхідну інформацію, аналізувати її, порівнювати та класифікувати. Учні також мають навчитися робити соціальні дослідження, аналізувати та узагальнювати їхні результати. Серед очікуваних результатів – формування у дітей вміння висувати і формулювати гіпотези, оцінювати певні явища, відстоювати власну думку, виховувати поняття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю. При створенні презентації, публікації та веб-сторінки продовжувати формувати вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень, добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки. Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами:


  • формулююче оцінювання;

Вхідне опитування

Самооцінювання учнівської роботи

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту учні ознайомлюються з веб-сайтом вчителя, розміщеному на шкільному сервері. Учні об’єднуються в групи за інтересами і вподобаннями: 1 група - „експерти з вивчення державної символіки” 2 група - „експерти з дослідження народних символів” 3 група – „експерти з дослідження духовності народу” Кожна група отримує свої завдання. 1 група має дослідити державну символіку України, проаналізувати історію виникнення державного прапору, гербу та гімну. Паралельно „експерти” проводять опитування класу за запитаннями: Чи знаєте Ви історію створення державного прапору України? Чи знаєте Ви напам’ять державний гімн України та рідного міста, школи? 2 група досліджує народну символіку України. Знаходить інформацію про те, що символізує калина, верба, барвінок, рушник. Проводять опитування учнів класу за запитаннями: Чи знаєте Ви прислів’я, пов’язані з калиною, вербою та барвінком? Чи знаєте Ви, які обряди супроводжує рушник? 3 група досліджує духовність українців. Знаходить інформацію про мову, пісню, хліб, молитву. Проводять опитування учнів класу за запитаннями: Чи знаєте Ви українські пісні, молитви? Кінцевий продукт даної роботи – презентація, тематичні папки, сценарій свята, присвяченого презентації проектної роботи, виконання українських пісень, танців, вивчення молитви за Україну. На першому етапі учні отримують групові завдання, обговорюють їх, консультуються із учителем. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, ознайомляться з програмою розробки презентації, планують свою роботу, створюють мультимедійну презентацію На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять соціологічні дослідження, узагальнюють їх. Оформлюють веб-сайт, в якому запрошують однолітків до спілкування. Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські інформаційні бюлетені. Наприкінці роботи над проектом вчитель оцінює роботу груп, оцінює узагальнюючі висновки, учні заповнюють таблицю З-Х-Д.


Презентація вчителя

Презентація учня

Навички людини ХХІ століття

Презентація "Авторське право"

Авторське право

критерії оцінювання публікації

Протокол самооцінки учня

Оцінка веб сторінки

--***Корисні посилання***==

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Трегуб Світлана Євгеніївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Апостолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

Місто\село, район, область

м. Апостолове

Апостолівського району

Дніпропетровська область

Контактні дані

lyubov020256@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-30 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Апостолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

Shkola 4.gif

Тренери

Яцків Любов Йосфатівна