Портфоліо Оберемко Аліни з теми: "Гроші у нашому житті"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 00:12, 1 лютого 2014, створена Alina Oberemko (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

Бюджет споживача

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

економіка, інформатика

Вік учнів, клас

11 клас, 17-18 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час вивчення теми “ Раціональна поведінка споживача та виробника ” з економіки пропонується розглянути тему “ Бюджет споживача ” та здійснити проект “ Гроші в нашому житті ”. Цей проект включає дослідження учнями бюджету їхньої сім’ї, а саме доходи та витрати членів сім’ї; складання плану бюджету сім’ї; вміння аналізувати раціональний розподіл доходів та витрат; графічний аналіз отриманих даних. Учні збирають, систематизують та узагальнюють інформацію щодо доходів та витрат їхньої сім’ї. На основі цих даних вони графічно зображують діаграму, яка ілюструє фінансову ситуацію сімейного бюджету та роблять висновки чи є даний бюджет їхньої сім’ї збалансованим. В процесі дослідження учні дізнаються яким чином формується сімейний бюджет; до якого виду бюджету відноситься їхній бюджет; навчаться планувати бюджет для більш раціонального розподілу витрат та збільшення власних прибутків.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на вхідному оцінюванні знань за допомогою форми та спеціального завдання, виявлення навчальних потреб учнів, моніторингу процесу просування учнів по проекту, розуміння учнями процесу дослідження й оцінювання самостійності в роботі. Також оцінюється кінцевий продукт учня (вікі–стаття) за спеціальною формою.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вікі-стаття учня з теми "Гроші в нашому житті"

Початок проекту.

Учні вивчивши тему з економіки «Доходи та витрати споживачів» висувають проблему чи можуть пригодитися здобуті ними знання та уміння з навчальної дисципліни в їхньому житті. Тоді вчитель ознайомлює учнів з учительскою презентацією, в якій представляється ключове питання: Що таке багатство? та оголошуються тематичні питання проекту: Чи все можна купити?Як думаєте чи можливо прожити без грошей? Перед початком проекту учням пропонується заповнити таблицю З-Х-Д та організаційну діаграму для виявлення в них вхідних знань, уявлень про структуру сімейного бюджету.

Потім об’єднуються в групи:

1 група Збирає інформацію і досліджує структуру сімейного бюджету; аналізує класифікацію доходів населення, джерела формування сімейних доходів та їх використання; вичають статистику щодо мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму; визначають як необхідно формувати власний мінімальний споживчий кошик, шляхи економії сімейного бюджету.

2 група На основі зібраних даних учнями першої групи учні складають орієнтовний план сімейного бюджету. І на основі цього плану кожен з учнів складає свій бюджет на місяць. Потім розробляють програму на базі Microsoft Office Excel під назвою «Книга обліку сімейного бюджету» і будують діаграму, яка ілюструє співвідношення доходів і витрат.

3 група Проводять аналіз отриманих бюджетних планів і з’ясовують, який з них є найбільш збалансованим і визначають хто з учнів вміє економити і розумно витрачати гроші. Учні також створюють алгоритм планування сімейного бюджету. Це на їхню думку допоможе підрахувати всі витрати впродовж місяця, систематизувати їх і, найголовніше, оптимізувати та врешті-решт, знайти шляхи накопичення для досягнення своїх цілей.

4 група Оформлюють результати у формі вікі-публікації за інструкцією: учнівська вікі-стаття з теми " Гроші в нашому житті." Під час підготовки публікації учні пишуть листа, з проханням на використання інтернет ресурсів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оберемко Аліна

Фах, навчальний предмет

Економіка

Навчальний заклад

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

Місто\село, район, область

м. Чернігів

Контактні дані

aoberemko@mail.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.01.14 - 1.02.14

Місце проведення тренінгу

м. Чернігів

Тренери

Заворотинський А.В.