Портфоліо Журавльової Олени з теми "Подорож до острова Інфоландія"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:26, 31 січня 2014, створена Журавльова Олена Анатоліївна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Подорож до острова Інфоландія

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, математика

Вік учнів, клас

10-11 років, 5 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний навчальний проект призначений для учнів 5 класу за темою « Інформація, інформаційні процеси, системи, технології». Учні зʼясовують основні поняття, опрацьовують літературу, виділяють основне. Розділяються на три творчі групи, результатами діяльності яких є створення презентації, блогу та вікі статті

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД-таблицю та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту. Впродовж роботи над проектом вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності: 1) оцінювання учнівської презентації; 2) оцінювання учнівського блогу; 3) оцінювання учнівської wiki-статті. За допомогою форм з критеріями оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД- таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою опитувальника. Наприкінці проекту відбувається захист проекту та його обговорення.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту учитель демонструє стартову презентацію з теми «Подорож до острова Інфоландія», розповідає про переваги проектної діяльності. Учитель обговорює з класом проблемне питання (ключове), визначає майбутні напрямки досліджень через систему тематичних та змістових питань. За допомогою вчителя учні утворюють проектні групи та отримують завдання з урахуванням свої інтересів:

1група – працює над питанням: Які комп’ютер працює з інформацією? Результат - wiki-стаття «Інформація. Компʼютер».Wiki-стаття з теми "Інформація. Компʼютер"

2група- шукає відповідь над питанням «Способи збереження інформації» та створює презентацію.

3група- створює блог на тему «Які інформаційні процеси існують?»

Упродовж проекту учитель консультує учнів, веде журнали спостережень, аналізує їх діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання (ЗХД схеми, асоціативні кущі, форми оцінювання продуктів) учитель виявляє навчальні потреби учнів. На прикінці вивчення теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка результатів досягнень учнів, їх обговорення та оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Журавльова Олена Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Баницький НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ "Барвінок"

Місто\село, район, область

с. Баничі Глухівський район Сумська область

Контактні дані

olenaguravlova@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.01.2014 - 02.02. 2014

Місце проведення тренінгу

Баницький НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ "Барвінок"

Тренери

Антонченко Марія Олексіївна

Клочко Оксана Миколаївна