Портфоліо проекту "200 років тернового шляху"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:00, 30 січня 2014, створена LydmilaShulika (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Українська література: Тарас Шевченко. Геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні. Його винятково велике значення.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект пропонується для 9 класу відповідно до програмової теми з української літератури «Тарас Шевченко. Життя і творчість». Учні вивчають біографію поета, читають твори, визначають, як Шевченко пише про Україну, співвідношення назв «Україна» та «Малоросія» в його творчому доробку, проводять соціологічні опитування, визначають рівень знань сучасників про Шевченка, найбільш відомі твори для сучасної молоді,пишуть листи до Шевченка та твори на тему «Моя Україна – мій Шевченко».

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вчитель визначає рівень готовності до різних видів діяльності учнів, показує вчительську презентацію. Для попередньої оцінки творчого рівня викладу думки вчитель проводить ознайомлення з попередніми творчими роботами учнів. У процесі мозкової атаки над запитаннями проекту учні користуються формою для перевірки «Дізнаймось більше про Тараса». За цією формою вчитель та учні з’ясовують рівень готовності до виконання завдань, можливі проблеми у вирішенні питань дослідження. На початковому етапі при ознайомлення з матеріалами веб-сайтів інтернету, вчитель використовує форму «Контрольний список для оцінки веб-сайту до проекту».Протягом виконання завдань проекту учні використовують оцінювальну форму аналізу завдання. Зазначена форма дозволяє оцінити рівень розуміння учнями проблеми дослідження та скоординувати свої дії, а вчителю – з'ясувати, як учні зрозуміли своє завдання. Учні працюють за груповим завданням, тому подається форма оцінювання групового завдання. Вона близька до пепередньої форми, але містить аналіз не лише розуміння і виконання завдання, а й рівня спілкування у групі,ролі при дослідженні. Оскільки учні створюють у процесі роботи над проектом блог та презентацію, то вчитель роздає учням форми оцінювання блогу та презентації. У цих формах учні можуть не лише оцінити свою діяльність, а й правильно скоординувати її та спрямувати у потрібному руслі відповідно до запитань. Протягом роботи над проектом вчитель перевіряє знання учнів усним опитуванням, поточним тестуванням тощо. Також вчитель проводить поточне консультування та зустрічі за проектом, спостерігає за роботою груп,що теж є поточним оцінюванням. Наприкінці проекту учні готуються до усного захисту результатів проекту та пишуть твори відповідно за завданням. Тому перед написанням творів вчитель роздає учням форми оцінювання усного виступу, форму оцінювання твору.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель обдумує зміст проекту, створює навчальну презентацію, визначає зацікавлення учнів та їх рівень володіння необхідним навчальним матеріалом, продумує етапи роботи у проекті, рівень своєї участі та самостійності учнів, знайомить батьків з методом проектів та залучає їх до роботи, отримує дозвіл від батьків на використаннями їх учнів інтернету.

1 етап - На початку проекту учні знайомляться з вчительською презентацією, відповідають на запитання початкового оцінювання, обєднуються у групи відповідно до зацікавлень. Вчитель ознайомлює з презентацією «Авторське право і його використання».

2 етап – отримання евристичних результатів за матеріалом проекту. Вчитель ознайомлює учнів з переліком інтернет-ресурсів за кожною темою. Учні вивчають біографію Тараса Шевченка, знайомляться з додатковою літературою відповідно до завдання дослідження. Читають запропоновані твори, листи, Журнал. Використовують інформацію з інтернет-ресурсів. Обговорюють в чаті знайдену інформацію, надсилають електронною поштою знайдені матеріали, надсилають певні матеріали вчителю, отримують його коротку рецензію. Учні 1 групи розробляють запитання для опитування особистого та он-лайн. Вони під керівництвом вчителя пропонують інтернет-спільноті свої форми опитування. Учні 2 групи створюють електронний цитатник, виписують спогади сучасників про поета. Вчитель скеровує діяльність учнів, переглядаючи знайдені матеріали, проводить консультаційну роботу, коригує список літератури.

3 етап – визначення первинних результатів дослідження.Учні 1 групи проводять он-лайн опитування, інтерв’ювання мешканців міста з питань актуальності спідщини Кобзаря у наш час, запитують рідних про найвідоміші твори та їх знання напам’ять,спілкуються з учнями різних куточків України щодо ставлення до Шевченка, проводять обробку статистичних даних, роблять загальні висновки. Учні 2 групи роблять висновки про співвідношення слів «Україна» та «Малоросія», використаних Кобзарем у різних творах, листах, Журналі, надають пояснення відповідно до часу та мети вживання назви, визначають, яким є ставлення до України поета та його бачення державності України в майбутньому. Продовжують вести блог за дослідженням. Вчитель постійно перевіряє знання учнів, скеровує їх діяльність, аналізує та консультує, допомагає у статистичній обробці даних.

4 етап - оформлення і представлення результатів проекту.Учні 1 групи пишуть листи до Шевченка, оформлюють презентацію. Перед цим вчитель ознайомлює учасників групи зі зразком оформлення презентації. Учні 2 групи пишуть твори «Моя Україна – мій Шевченко», заповнюють блог спільно з вчителем. Усі учні беруть участь у Шевченківських читаннях, тому визначають відповідальних за усний захист, готуються до нього. Вчитель проводить підсумкове оцінювання, готує загальний сценарій Шевченківських читань, консультує учнів. Запрошує батьків на захист проектів, консультує щодо захисту. Підсумовує матеріали за проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шуліка Людмила

Фах, навчальний предмет

Українська мова і література

Навчальний заклад

Лисичанський педагогічний коледж

Місто\село, район, область

Місто Лисичанськ Луганської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20-25 січня 2014 р.

Місце проведення тренінгу

Лисичанський педагогічний коледж

Тренери

Степаненко Анна Іллівна., Овчаренко Олена Павлівна