Портфоліо Троценко Марини Вікторівни на тему "Казковий світ Петриківки"
Зміст
Назва навчальної теми
Казковий світ Петриківки
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Образотворче мистецтво, інформатика
Вік учнів, клас
У даному проекті участь приймають учні 7 класу (12-13років)
Стислий опис проекту
Навчальний проект розрахований для учнів 7 класів. Тема: Види декоративно –ужиткового мистецтва. Петриківський позпис. Метою проекту є розширити поняття про види декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомити з традиціями і технікою петриківського розпису, формувати уміння та навички посильного виконання елементів розпису; розвивати комунікативні здібності, естетичний смак, художні здібності, бачення прекрасного у природі та народному мистецтві; виховувати любов до традиційних видів народного мистецтва. Отримавши завдання, учні об’єднуються в групи, одержують завдання, відшукують інформацію в Інтернеті та в бібліотеці про особливості декоративно-прикладного мистецтва (петриківський розпис), історію виникнення розпису. Підбирають матеріал, інструмент, проводять соціологічне опитування серед батьків, досліджують перші та сучасні кроки застосування петриківського розпису, з’ясовують час виникнення розпису та шлях його розвитку. У процесі своїх досліджень та на завершальному етапі учні створюють презентацію, учнівську вікі-статтю. І наприкінці проекту батьки з дітьми малюють колективний малюнок та збирають старовинні речі побуту із зображенням петриківського орнаменту для оформлення міні-виставки.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Методи:Мозковий штурм; асоціативний кущ; дошка запитань. Виявлення навчальних потреб учнів; заохочення до самоспрямованості у навчанні; набуття навичок співробітництва; відслідковування прогресу у навчанні; перевірки розуміння і засвоєння матеріалу; заохочення учнів до мети пізнання (знання про своє мислення); критичне мислення; підсумкова оцінка на тематичній атестації; самооцінка; взаємооцінка; оцінка проету, виставленого на сайті; вербальне оцінювання; оцінювання в учнівському щоденнику; метод особистісного навчання, інтерактивного навчання, розвиваючого навчання, проектоного навчання. Інструменти: Приклади підказок для рефлексії; Карта знань; Проект «Казковий світ Петриківки»; Презентація проекту; таблиця "З-Х-Д"; організаційні діаграми (об'єкт SmartArt); мультимедійний матеріал в LearningApps; "хмари тегів"; "карти знань"; кросворд; Малюнки; Пап
Критерії оцінювання презентації
Діяльність учнів та вчителя
Диференціація навчання
Учні, що мають проблеми у навчанні Учні, які мають проблеми у навчанні отримують з боку учителя додаткові консультації з уточненням завдань роботи над проектом. Вони отримують завдання адаптовані до їх рівня знань. Всі групи учнів за диференційованим поділом звітують про виконану роботу під час консультацій та проміжного вербального оцінювання. Обдаровані учні Творчообдаровані учні мають найскладніші завдання з елементами дослідження, поглибленого вивчення матеріалу, завдання аналітичного та творчого характеру. Дана категорія учнів допомагає в роботі також товаришам, які мають проблеми у навчанні.