Створення вікі - статті "Твоя, Кобзарю, слава не вмре, не загине"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:57, 28 січня 2014, створена Oksansborysova69 (обговореннявнесок) (Проблема дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Дослідницький проект "Шляхами Кобзаря"

Автори проекту

Учні 6-7 класів

Тема дослідження

Вивчення життєвого та творчого шляху Т.Г.Шевченка

Проблема дослідження

Шестикласники проводили дослідження під час подорожі на батьківщину Тараса Григоровича Шевченка, яке назвали «Шляхами Кобзаря», ознайомившись із життєвими віхами видатного письменника.Для досягнення поставленої мети потрібна кропітка пошукова робота керівника проекту, учнів, батьків. А тому, склавши план, діти отримали випереджувальні завдання по кожному з пунктів. Під час подорожі учні проводили дослідження, спостереження, брали інтерв’ю, відвідували музеї. Тому проект включає не лише пропозиції конкретних дій та їх обґрунтування, а ще й результати реалізації.

Гіпотеза дослідження

Мета дослідження

Ознайомити учнів із цікавими відомостями про життя Т.Г.Шевченка, джерелами, проблематикою, жанровою своєрідністю його картин; учити учнів аналізувати, зіставляти, систематизувати, узагальнювати, укладати добірку, складати проекти, презентації; розвивати усне мовлення; виховувати інтерес до творчості Т.Шевченка – перлини української літератури й живопису. Познайомити учнів з географічними та історичними аспектами життя і творчості поета; удосконалювати навички самостійної роботи в ході підготовки випереджувальних завдань; розвивати пізнавальний інтерес до самостійного пошуку знань; формувати вміння самостійної роботи з різними джерелами знань, показати творчий геній Т.Г.Шевченка, який був і залишився з народом і своєю долею здобув безсмертя; виховувати патріотизм, почуття національної гідності.

Результати дослідження

1. Узагальнення знань учнів про вивчену поетичну спадщину Т.Шевченка. 2. Поглиблення знань учнів про життя Т.Г.Шевченка. 3. Ознайомлення з малярськими творами Т.Шевченка. 4. Виховання поваги до Т.Г.Шевченка за його внесок у скарбницю української культури, світовий мистецький поступ. 5. Виявлення великого «духовного імпульсу», який подала діяльність митця у боротьбі за політичну незалежність і культурне збагачення України. 6. Розвиток спостережливості, вміння узагальнювати, виділяти головне, суттєве із потоку інформації.

Висновки

Учні під час роботи над проектом Провели цікаві подорожі Шевченківськими місцями. Ознайомилися з роботами шевченкознавців. Дослідили творчість Т.Г. Шевченка. Навчилися працювати з Інтернет-джерелами при підбірці зразків малярських робіт Шевченка, створенні презентацій; Визначили місце Шевченка в сучасному світі під час систематизації отриманої інформації з літературних та Інтернет-джерел. Узагальнили висновки дослідницьких груп з тематичних питань: - "Як вплинули роки дитинства на творчий шлях Т.Шевченка?" - "У чому полягає творчий геній Т.Шевченка?" - "Як творчість Кобзаря відображає сучасне життя і впливає на наше життя?" Сформулювали відповіді на ключове питання проекту: "Що зробило життя Тараса Григоровича Шевченка значущим, ціннісним для сучасників?"

Корисні ресурси