Wiki-стаття на тему «Створення діаграм»
Зміст
Назва проекту
Створення діаграм
Автори проекту
учні 11-Б класу Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів
Тема дослідження
Як наглядно показати різні види залежностей та співвідношень?
Проблема дослідження
Як правильно побудувати діаграму?
Гіпотеза дослідження
Діаграми можна будувати по різному
Мета дослідження
Дослідити різні методи побудови діаграм в редакторі електронних таблиць, обгрунтувати переваги і недоліки використання того чи іншого методу
Результати дослідження
Створення діаграм в Microsoft Excel 2003. Для цієї задачі використовується майстер діаграм - достатньо виділити необхідний діапазон даних в таблиці, натиснути на кнопку майстра діаграм (або вибрати в меню: Вставка ==> Діаграма...) і протягом 4-х кроків послідовно вибрати і налаштувати: 1 крок - тип діаграми (Гістограма, лінійчата, графік і т.д.); 2 крок - джерело даних (можна змінити діапазон даних, розмежувати або вказати підписи даних і їх значення та ін.); 3 крок - параметри діаграми (тут налаштовуються заголовок діаграми та осей, підписи осей діаграми, підписи даних, легенда (для різних типів діаграми параметри можуть відрізнятися)); 4 крок - вибір місця розміщення діаграми (той же аркуш де й таблиця чи інший).
Висновки
При створенні діаграм ми використовували різні методи, в залежності від використовуваної версії Microsoft Office Excel - Майстер діаграм в Excel 2003 або покрокову зміну діаграми в Excel 2007 (2010). Кожен з методів має свої переваги і недоліки: Майстер діаграм Excel 2003 - зручний для покрокового попереднього налаштування майбутньої діаграми, але в той же час попереднє налаштування заважає, якщо потрібно швидко побудувати просту діаграму на основі невеликої кількості даних. Створення і покрокове налаштування діаграм Excel 2007(2010) - проста діаграма створюється дуже швидко, але потім досить трудомісткий процес її кінцевого налаштування.