Портфоліо навчальної теми "Атмосфера", 6 клас, Географія

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:35, 20 січня 2014, створена Логінов Олександр (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Організація спостереження за погодою

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, фізика, математика, українська мова, креслення

Вік учнів, клас

11-12 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект з теми «Атмосфера» для учнів 6-го класу. У процесі роботи над проектом учні будуть збирати дані показників погоди, вести щоденник погоди, шукати додаткову інформацію в Інтернет ресурсах, проводити фото- та відео зйомку атмосферних процесів та створювати публікації та презентації. Учні працюватимуть у групах «Пошуківці», «Аналітики», «Спостерігачі» та обмінюються інформацією. Проект завершується обробітком зібраної інформації та порівнянням їх з показниками Гідрометоецентру України по населеному пункту з пропозицією до сільського голови обладнати на території школи навчального метеомайданчика. Даний проект може бути стартом для організації систематичних спостережень за погодою з навчальною метою.

План вивчення теми

План [1]

Оцінювання

Учитель протягом вивчення теми використовує формуюче опитування і визначає потреби учнів (ЗХД або Т-таблиці, встановлює навчальні цілі, відслідковує прогрес у навчанні (опитувальники, онлайн-опитувальники). Відслідковує зворотній зв'язок. Впродовж проекту учні використовують опитування, спостереження, метод карт знань,рефлексія навчання Оцінювання, самооцінювання, взаємооцінювання для оцінки своєї роботи під час проекту. Учні оцінюють роботу один одного впродовж захисту проекту за запропонованою схемою. Кожний учитель - предметник оцінює роботу кожного учня із сторони свого напрямку діяльності за зміст виконаної роботи.

Діяльність учнів та вчителя

Учитель складає план вивчення проекту, організовує реалізацію проекту згідно плану

1 тиждень Учитель повідомляє учням тему; повідомляє, що дана тема вивчається за методом проектів; об’єднує школярів у групи на підставі місця проживання по 5 учнів у кожній.[2] 2 тиждень Учитель дає учням завдання підібрати дані про погоду в певному населеному пункті за певний період часу[3] Учні отримують дослідницькі завдання за темою проекту: «Спостерігачі»-планують спостереження за погодою на місцевості та здійснюють його за складеним планом «Пошуковці»-планують пошук відомостей в Інтернеті, добирають ключові слова для пошуку та роблять добірку сайтів за темою проекту [[4]] «Аналітики»-прогнозують погоду на території населеного пункту на основі даних спостерігачів та порівнюють складений прогноз прогнозом метеослужби

3 тиждень Учитель пояснює як потрібно себе спрямовувати у процесі навчання[5]. Учні навчаться шукати та порівнювати зібрану інформацію з даними Інтернету.

4 тиждень Учитель знайомить учнів із зразками учнівських робіт:картами, буклетами[6] https://drive.google.com/file/d/0B0HnrArXsonbc0xFZzUwbzB1QUE/edit?usp=sharing, презентаціями з метою створення своєї власної роботи. Призначає консультацію з метою створення їх презентацій для формуваання навичок роботив обраній програмі. Учні переглядають презентацію, учитель запрошує учнів на зустрічі по обговоренню проекту.

5 тиждень Учитель інформує учнів про адміністративну відповідальність, щодо авторських прав при використанні у своїх працях чужої інформації (результатів досліджень); вчить учнів як оформити шаблон списку використаних джерел і правильно його оформити [7] Учні вчаться планувати свою діяльність на основі презентації учителя.

6 тиждень Учитель за допомогою електронної пошти проводить консультації щодо виконання проекту, збору інформації та її обміном. Учні створюють власні постери за заданим зразком на основі своїх досліджень та спостережень з презентацією їх перед учнями інших груп.

7 тиждень Учитель відслідковує процес навчання з допомогою опитувальника, адреса якого надсилається електронною поштою (розміщується в блозі учителя); пропонує таблицю ЗХДhttps://drive.google.com/file/d/0B0HnrArXsonbNXliS3h6X2gxd1E/edit?usp=sharing для визначення їхніх навчальних потреб. Перевіряє результати заповнення, об’єднує учнів у диференційовані групи для вивчення нового матеріалу: перегляд навчальних відеоматеріалів, проведення консультацій з слабшими учнями. Учні критично оцінюють свої знання та практичні навички та вміння, ресурси Інтернету.Перегляд навчальних відеоматеріалів по даній темі. Обговорюється в якому вигляді будуть надаватись зібрані і оброблені матеріали.

8 тиждень Учитель надає інструкцію слабшим учням, а сильнішим-зразок. Проводить консультації з слабшими і пропонує інструкцію для заповнення календаря погоди. Учні отримали форму роботи для оцінювання публікації і будуть створювати її у відповідності до даних критеріїв.

9 тиждень Відбувається захист та обговорення проектів. Учитель залучає дітей до процесу оцінювання їх проектної діяльності. Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи та класу в цілому. Учні представляють свою роботу і її оцінюють учні інших груп у відповідності до заданих критеріїв. [8] На всіх етапах дослідження учні оцінюють свою роботу.

  Цей проект буде соціально корисний, тому що допоможе зробити вивчення теми «Атмосфера»,більш наочним та цікавим не лише для учнів, але і для їх батьків, які дуже часто не зважають на організацію та проведення процесу навчання. Цей проект буде представлено на батьківському лекторії у вигляді наочного посібника з географії, презентація і буклет будуть розміщені на сайті школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександр Логінов

Фах, навчальний предмет

вчитель географії та природознавства з правом викладання біології, Географія

Навчальний заклад

спеціалізована школо І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін

Місто\село, район, область

с. Васильківці Гусятинський р-н Тернопільська область

Контактні дані

Робочий телефон 63-1-36

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02-11. 01. 2014 р.

Місце проведення тренінгу

спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці

Тренери

Барна О. В. Побережна О. І.