Портфоліо Кайрюкштіс Олени Олександрівни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:05, 16 січня 2014, створена Novmetod (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Краса й незахищеність людської душі»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, світова література, етика, інформатика

Вік учнів, клас

6 клас, 11 – 12 років

Стислий опис проекту

Klena1.jpg Klena2.jpg

Навчальний проект з української літератури призначений для учнів, які будуть досліджувати духовне багатство та красу людини. Учням потрібно зрозуміти, що основою людського життя повинні бути людяність, добро, взаємодопомога. Клас об’єднується у три групи: дослідники, журналісти, критики і представляють свою роботу у вигляді презентації, публікації, блогу.

План вивчення теми

Натиснути тут

Оцінювання

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про написання твору, застосовується вхідне тестування з теми «Краса і незахищеність людської душі». Окрім цього, учні заповнюють в Таблиці «ЗХД» два стовпчика: Знаємо та Хочемо дізнатися.

В ході реалізації проекту: Для самооцінювання учнями вкладу в групову роботу учні заповнюють Форму оцінювання командної роботи. Для оцінювання вмінь досліджувати застосовується Контрольний список процес дослідження.

Після завершення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, які заповнюють Форму оцінювання публікації, блогу та мультимедійної презентації. Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за вихідне тестування.

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів про проектну діяльність.

Для зацікавлення учнів вчитель готує і представляє свою презентацію, в якій ознайомлює учнів з темою проекту, з ключовим та тематичними питаннями. Для перевірки попередніх знань учнів з теми учитель проводить вхідне опитування з теми «Краса і незахищеність людської душі». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються в три групи (за інтересом). Кожній групі надаються ролі: «Дослідники», «Журналісти», «Критики». «Дослідники» досліджують і визначають тему, ідею, основну думку твору. Спостерігають за художніми засобами, які використані автором у творі. Результат діяльності групи – мультимедійна презентація. «Журналісти» створюють публікацію, в якій досліджують духовний світ головного героя Павлика за твором С.Черкасенка «Маленький горбань». «Реалісти» створюють блог, в якому роблять висновки щодо духовної та фізіологічної краси.

1 урок. Вчитель роздає інструкції, як здійснювати пошукову діяльність, надає дітям Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Учні здійснюють пошук необхідної інформації, використовуючи Інтернет-ресурси, ЗМІ, довідникову літературу. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні посилаються на джерело інформації.

2 урок. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Використовуючи Форму оцінювання командної роботи, учні кожної групи оцінюють себе.

3 урок. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Заповнюють Форму оцінювання публікації, блогу, презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Олександрівна Кайрюкштіс

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа №15 - загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ Дніпропетровської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ СЗШ № 15, 16 грудня - 28 грудня 2013

Дати проведення тренінгу

16-28 грудня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Середня загальноосвітня школа №15 - загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів

Тренери

Полякова Марія Вікторівна

Скуратовська Людмила Григорівна