Портфоліо навчальної теми: "Із народної мудрості. Загадки" 5 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Із народної мудрості. Загадки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  • Українська література
  • українська мова
  • Інформатика "Шукачі скарбів"

Вік учнів, клас

10 років 5 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект для учнів 5 класу на тему «Із народної мудрості». В процесі роботи над проектом учні будуть створювати мультимедійну презентацію, шукати вірші про частини мови, складати власні загадки. Вчитель ставить питання, над яким дітям необхідно поміркувати: «Хто або що вирішує за нас?», ділить учнів на групи, які отримують дослідницьке завдання: скласти загадки про частини мови. Продуктом діяльності цього проекту буде - збірка загадок.Учні можуть самостійно складати не тільки загадки, а й віршики, приказки…

План вивчення теми

План [[1]]

План впровадження [[2]]

Оцінювання

Вчитель, впродовж вивчення теми, використовує формуюче оцінювання: визначає навчальні потреби учнів (таблиця ЗХД)[3], встановлює навчальні цілі (контрольний список)[4], відслідковує прогрес у навчанні (опитувальник)[5], надає зворотній зв'язок(публікація). Впродовж проекту учні використовують графічні схеми, підказки щодо рефлексії, форми з критеріями оцінювання. Під час захисту проекту учні оцінюють один одного за запропонованими критеріями. Вчителі - предметники , задіяні у даному проекті, оцінюють учнів з кожного предмету окремо.

Діяльність учнів та вчителя

1 день Учитель оголошує про проект, демонструє свою презентацію. Учні знайомляться зі змістом, завданнями та формами роботи, строками проведення проекту, висвітленими у вчительській презентації.

2 день Учитель пропонує учням таблицю ЗХД для визначення їх навчальних потреб. Перевіряє результати заповнення та об’єднує у диференційовані групи для вивчення нового матеріалу. Кожна група отримує дослідницьке завдання за темою проекту:скласти загадки про вивчені частини мови. Учні збирають матеріал щодо заданої теми,обговорюють в групах та з вчителем.

3 день Вчитель відслідковує процес навчання за допомогою опитувальника. Учитель надає,список використаних джерел, консультації учням з метою допомогти їм спілкуватися у мережі. Учні повинні дібрати матеріал,використовуючи список джерел.

4 день Учитель знайомить учнів із зразками учнівських робіт. Призначає консультацію щодо їх розробки. Учні отримують форму оцінювання мультимедійної презентації і будуть створювати її відповідно до запропонованих критеріїв оцінювання.

5 день Учні створюють презентацію за даним зразком за результатами свого дослідження. Презентують результати своєї діяльності. Для учнів, які не вміють створювати презентації учитель надає інструкцію «Як працювати з програмою PowerPoint».

6 день Учитель залучає дітей до процесу оцінювання їх проектної діяльності. Учитель пропонує учням форму для оцінювання у роботі. Пояснює для чого треба спрямовувати себе. Учні представляють результати своєї роботи (презентацію) і оцінюють один одного за запропонованими вчителем критеріями.

7 день Учні демонструють книжку власних загадок, відтворюють їх напам’ять. Учителі – предметники, задіяні у проекті, оцінюють учнів кожен із своїх предметів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Ващишин

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови і літератури ,українська література

Навчальний заклад

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці

Місто\село, район, область

Село Васильківці Гусятинський район Тернопільська область

Контактні дані

IRUNALV[at]ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.01.2014-11.01.2014

Місце проведення тренінгу

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці

Тренери

Барна О.В., Побережна О.І.