Портфоліо для учнів 7 класу з біології за темою: "Водорості"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Водорості
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
біологія, хімія, інформатика
Вік учнів, клас
7 клас 13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Робота над проектом поділяється на три етапи. На першому етапі вчитель знайомить учнів із вступною презентацією , в якій є тема проекту, ключове та тематичні питання. Учні обмінюються думками щодо запитань. .Вчитель проводить мозковий штурм,записує асоціативний кущ на дошці.Учні заповнюють в таблиці З-Х-Д першу та другу колонки,третю заповнюють на третьому етапі проекту. Також вчитель в презентації дає інформацію про етапи виконання проекту, теми для групової роботи та в якому вигляді буде представлено продукт своєї діяльності кожною групою .Вчитель дає учням загальну характеристику водоростей. На другому етапі учні об’єднуються в групи з урахуванням навичок роботи на комп’ютері, володінням ІКТ. Кожна група отримує тему завдання і починає планувати свою роботу, користуючись контрольним списком для планування проектної діяльності. Учні виконують роботу,навчаються і оцінюють себе. Вчитель веде журнал спостережень за командною роботою, користуючись формою оцінювання командної роботи .Учні створюють свої блоги для обміну думками щодо виконання проекту, ведуть Щоденник рефлексї. Ця інформація допомогає вчителеві скоригувати свою діяльність, диференціювати навчання. Учні працюють з інтернет-ресурсами, шукають інформацію,обговорюють її, планують продукт роботи. Учні першої групи знайомляться з особливостями будови різних представників водоростей. Учні другої групи - шукають в інтернет-ресурсах інформації про «цвітіння» води, виявляють причини,наслідки цього природного явища, пропонують шляхи вирішення. Результата роботи готують в вигляді вікі-статті. Учні третьої групи досліджують значення водоростей у природі,опрацьовують додатковий матеріал, користуючись інтернет- ресурсами,готують схеми.. На третьому етапі учні представляють продукт своєї діяльності, обмінюються думками, заповнюють таблицю З-Х-Д,записують результати до щоденнику рефлексії,проводять самооцінювання. Вчитель оцінює роботи відповідно до форми оцінювання буклету, вікі-статті,експерименту,презентації,друкованої газети,усного повідомлення. Вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію.
План вивчення теми (вставити файл)
назва посилання План впровадження
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію, за допомогою мозкового штурму учні складають на дошці асоціативний кущ , заповнюють таблицю форми З-Х-Д. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та вмінь, навчальні потреби учнів. Упродовж навчання за методом проектів вчитель постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирає інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Вчитель слухає дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігає за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігає за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Вчитель заносить свої спостереження до Журналу спостережень. Дані з такого оцінювання вчитель використовує для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Учні створюють свої блоги і ведуть Щоденник рефлексії. По завершенню проекту спочатку учні проводять взаємооцінювання продукту діяльності за контрольним списком для презентації, контрольним списком для вікі-статті, контрольним списком для буклету,контрольним списком для друкованої газети , контрольним списком для досліджень, а потім оцінює вчитель за відповідними формами для оцінки презентації], вікі-статті,буклету,друкованої газети,дослідження. Учні закінчують роботу з таблицею форми З-Х-Д та записують результати до щоденнику рефлексії, за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Окрім цього, вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексії усно або у блозі проекту
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Під час виконання даного проекту учні об’єднуються в групи: учні першої групи знайомляться з особливостями будови різних представників водоростей, працюють з гербарним матерілом,з живими об’єктами з акваріуму ,порівнюють та описують їх, дають їм характеристики в вигляді інформаційних буклетів, працюють з мікроскопами; учні другої групи - шукають в інтернет-ресурсах інформації про «цвітіння» води, виявляють проблеми,наслідки цього природного явища, пропонують шляхи вирішення,ставлять експеримент, результати роботи представляють в вигляді вікі-сторінки; учні третьої групи опрацьовують інформацію «Водорості в космосі», яка їх роль, результат своєї роботи представляють в вигляді друкованої газети; учні четвертої групи досліджують значення водоростей у природі,опрацьовують додатковий матеріал, користуючись інтернет -ресурсами,готують презентацію,схеми;учні п’ятої групи працюють над інформаційним матеріалом, вивчають питання-значення водоростей для людини,проводять анкетування членів родини,яке дає можливість визначити вживання в їжу людьми водоростей,значення водоростей як продукту харчування, страви із водоростей; результати роботи представляють в вигляді усних повідомлень, презентації. Учні спілкуються в командах,обмінюються думками,проводять самооцінювання за контрольним списком зі спілкування.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ярош Наталія Іванівна
Фах, навчальний предмет
вчитель іноземної(англійської) мови
Навчальний заклад
Губиниська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області
Місто\село, район, область
смт. Губиниха Новомосковський район Дніпропетровська Область
Контактні дані
jarosh705 на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
16.12 - 28.12.13
Місце проведення тренінгу
Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Тренери
Правдива Світлана Анатолівна