Користувач:Ritadenusenko

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:46, 10 червня 2011, створена Ritadenusenko (обговореннявнесок) (Мій вклад)

Перейти до: Навігація, пошук


Про мене

Хомік Маргарита Миколаївна

Практичний психолог відділу освіти Софіївської райдержадміністрації

На курсах

Місце роботи

Відділ освіти Софіївської районної державної адміністрації. Працюю психологом у відділі освіти з 2007 року.


Психологічна служба Софіївського відділу освіти налічує 16 практичних психологів: 12 психологів ЗНЗ та 2 психологи у ДНЗ .

Основні напрямки діяльності:

1. Забезпечення професійного, культурного і творчого росту практичних психологів


2. Освоєння нового змісту, технологій та методів психологічної практики, удосконалення напрямів роботи:


3. Вивчення, аналіз стану становлення й розвитку дошкільної служби району.


4. Сприяння становленню та розвитку системи психологічного забезпечення в установах освіти, підвищенню статусу психологічної служби в галузі освіти.


5. Узагальнення передового досвіду психологічної роботи в ДНЗ та ЗНЗ району

Мої захоплення

Дистанційне навчання

Розміщуються посилання на створені Вами сторінки, акаунти на різних сервісах, групи, хід навчання.


http://ri2202.blogspot.com/

Мій вклад

                               Творча лабораторія психолога.

Тренінг «Проектна готовність до інновацій».

Ідея «Як готують до інновацій керівний склад». Мета: - сприяння усвідомленню обласного проекту, а також ефективності роботи над ним у своїх колективах; - перенесення здобутих знань і навичок у педагогічне середовище, що забезпечить більшу результативність роботи над обласним проектом; - формування стратегії дій з перенесення здобутих знань та навичок на педагогічні колективи шкіл; - поглиблення знання учасників самих себе, своїх психологічних особливостей; - відпрацювання здібностей, що характеризують креативну особистість; - зміцнення позитивних якостей, набуття навичок адекватної поведінки у певних ситуаціях. Хід тренінгу. Психолог На сьогоднішньому семінарі мова йде про інновації в педагогічному середовищі. Що таке інновація? З'ясуймо це, створивши колективно «асоціативний портрет» цього слова (вправа з ейдетики). Вправа 1. Етюд «Портрет інновації» - складання асоціативного «куща». Цілі: Така розминка дозволяє учасникам семінару швидко включитися в роботу, активізує асоціативні механізми мислення. Важливим також буде створення позитивної самооцінки та сприятливого психологічного мікроклімату групи.


І –   Інтерактивність, 

Н - Новаторство, небайдужість Н – наполегливість, О –організованість, обдарованість, оригінальність В –вдумливість, винахідливість, виваженість А – активність, актуальність Ц – цілепокладання, цілеспрямованість, цікавість

І  -  Ініціативність

Я - « я – особистість»

Ми щойно склали колективний портрет цього наукового терміну.А тепер давайте поглянемо чи збігаються наші думки з тим, що пропонують науковці( демонстрація слайду № 1 )

Управління – унікальний вид діяльності, який висуває особливі вимоги до особистості. З одного боку уміння нестандартно, креативно мислити, а з другого – уміння чітко виконувати інструкції.. Ми пропонуємо Вам вправу – тест, на її виконання відводиться 3 хвилини. Вправа 2. «Текст із підтекстом» Мета: мотивація до подальшої роботи, вплив особистісних установок на виконання завдань. Психолог роздає кожному екземпляр «Тек¬сту з підтекстом» і просить заповнити його. Чи вмієте ви підкорятися вказівкам? Пройдіть цей тест, ви маєте 3 хв. 1. До того як що-небудь зробити, уважно все прочитайте. 2. Напишіть друкованими літерами ваше ім'я в правому верхньому куті аркуша. 3. Обведіть ваше ім'я. 4. У лівому верхньому куті намалюйте п'ять маленьких квадратів. 5. У кожному квадраті поставте хрестик. 6. Напишіть своє прізвище у верхній час¬тині аркуша.

    7.Під вашим іменем у правому верхньому куті напишіть номер свого телефону. Якщо у  вас його нема, напишіть номер 100.
   8.Голосно назвіть свій номер, щоб усім було чутно.
    9.Обведіть цей номер.
   10.Поставте хрестик у лівому нижньому куті аркуша.
    11.Обведіть цей знак трикутником.
   12.Своїм звичайним голосом порахуйте вголос у зворотному порядку від 10 до 1.
   13.Впишіть в прямокутник із пункту 4 слово «кут».

14. У верхній частині аркуша проробіть олівцем або ручкою три маленькі дірочки.

   15. Голосно крикніть: «Я майже скін¬чив»! Тепер, коли ви все уважно прочитали, ви¬конайте тільки завдання 1 і 2.
Впровадження  будь-якої інновації в педагогіці – це чіткий продуманий процес, який Вам, шановні, як керівникам, потрібно ретельно спланувати, продумати і потім чітко дотримуватися його виконання, бо інакше результат може бути несподіваним, непередбачуваним ( демонстрація слайду № 2)

В наш час змінюється погляд керівника на свою роль і місце в системі управління: він стає не «пастухом колективу» і не «локомотивом», який тягне за собою «потяг», а конструктором вагону, що рухається сам, він – соціальний архітектор, який обєднує волю окремих учителів у єдину колективну педагогічну волю. Керівник має спиратися на «три кити» наукового менеджменту: ПОВАГУ, ДОВІРУ, УСПІХ. І, безумовно, кожний управлінець повинен бути людиною творчою. Але розвивати власну творчість не можна лиш отриманням теоретичних знань. Творчість – це діяльність, яку необхідно підтримувати практикою. Тому пропоную Вам виконати вправу «Літературний експромт».

Вправа 3. «Літературний експромт». Мета: активізація учасників групи. Матеріали: листівки з віршами, маркери. Учасники повинні за 2 хвилини здогадатися і вписати пропущені слова, а потім зачитати отримані вірші.

Я влетів з розгону в .......... . .. Під високий ........... .. ганок, Де колись .......... .. . . твої пізнав. Тільки чом це так .......... . Сіють ......... ..... троїсті? Чуєш коню, що воно за знак?

Заслухаємо, що ми отримали. Чотири бажаючих учасники семінари зачитують свої вірші.(Після кожного виступу демонстрація плакатів( «Аплодисменти», «Мо-ло-де-ць!»,  », «Оце так!»). А зараз подивимося на екран, де розміщений оригінал цього твору.(Демонстрація слайду 3). Висновок. Кожний інноваційний процес в педагогіці має свою структуру, але кожний керівник розробляючи і впроваджуючи його в практиці вносить щось своє, неповторне, характерне тільки для нього і того колективу, де відбувається впровадження цієї інновації. А зараз прослухайте притчу про майстра. Вправа 4.

Притча про майстра. Якось увечері зібралися разом музичні інструменти: скрипка, саксофон, труба, сопілка й контрабас. І виникла між ними суперечка — хто краще за всіх грає. Кожний інструмент почав виводити свою мелодію, показувати свою майстерність.Але виходила не музика, а жахливі звуки. І чим більше старався кожен із них, тим незрозумілішою й потворнішою ставала мелодія. Але з'явилася людина й одним помахом руки зупинила ці звуки, сказавши: «Друзі, мелодія — це одне ціле. Нехай кожний прислухається до іншого, й ви побачите, що вийде». Людина знову змахнула рукою, і спочатку несміливо, а потім усе краще зазвучала мелодія, в якій було чути смуток скрипки, ліричність саксофона, оптимізм труби, ніжність сопілки, величність контрабаса. Інструменти грали, із замилуванням стежили за чарівними помахами рук людини. А мелодія все звучала і звучала, поєднуючи виконавців і слухачів у єдине ціле. Як важливо, щоб оркестром хтось диригував. Досягнення гармонії можливе лише тоді, коли всі об'єднані однією метою й спрямовані єдиною волею в єдиному пориві... Такими Майстрами, шановні керівники, є ви, а інструментами — ваші підлеглі(демонстрація слайду №4 «Кожний, хто вміє згуртувати навколо себе людей із різними характерами, різними інтересами і може привести їх до успіху - справжній Майстер...»

Кожному адміністратору потрібно знати і пам’ятати про виконання шести ключових управлінських завдань:

• Визначити проблему; • Поставити мету; • Навчити підлеглих виконувати поставлені завдання; • Організувати працю без докорів та підсвисту; • Оперативно супроводжувати справу, ненав’язливо підтримуючи необхідний рівень виконання; • Постійно шукати, кого і за що можна та потрібно похвалити і нагородити. Допомогти кожному підлеглому розкрити свій творчий потенціал.

Демонстрація мультфільму.

Психолог. Управлінська діяльність лише наполовину заснована на раціональних технологіях, друга її половина – мистецтво, яке постійно необхідно удосконалювати, шукати нових форм і методів керівництва. Творчого натхнення і вагомих здобутків, шановні.

Це цікаво

Посилання на сторінки в Інтернеті, які особливо Вас захопили і будуть цікаві іншим відвідувачам.

[[1]]Анкета. [[2]]Поради батькам Курс Веб 2.0 (Дніпропетровська область)