Портфоліо Смірнової Вікторії Олександрівни з теми "Диво-таємниці Осені-чарівниці"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:48, 4 січня 2014, створена Смірнова Вікторія (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Диво-таємниці Осені-чарівниці

Вік учнів, клас

7-8 років, 2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Клас об’єднується в групи: «Дослідники» мають знайти цікаву інформацію про осінні місяці, зміни у живій і неживій природі, зібрати народні прикмети, прислів’я, приказки про осінь, знайти відповідні загадки, вірші та народні казки,в яких заховалась осінь. «Дослідники» створють дві групи: «Чомусики» та «Читайлики». «Чарівники» - створюватимуть для музея Осені-красуні осінні портрети, натюрморти,складатимуть вірші, казки, готуватимуть експонати для казкового вернісажу. Ця група учнів об’єднується в дві підгрупи: «Словотворці» та «Художники». Основні завдання проекту: 1. Навчитись досліджувати природу рідного краю. 2. Виділяти головне в процесі дослідження. 3. Вибрати найкращий спосіб представлення знайдених результатів. 4. Навчитись створювати презентації. 5. Навчитись створювати публікації. 6. Навчитись створювати веб – сайти. 7. Навчитись створювати вікі-сторінку.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Підготовчий етап: вчитель виконує пошук Інтернет ресурсів з теми, перевіряє готовність комп’ютерного обладнання, резервує час в шкільній бібліотеці, готує вступну презентацію та буклет для учнів.


Мотиваційний етап: на першому уроці вчитель ознайомлює учнів з буклетом та вступною презентацією. В ході проведення вступної презентації учні починають заповнювати таблицю ЗХД(перший та можливо другий стовпчик).

Організаційний етап: вчитель проводить тестування та обговорення тем,за результатами яких об’єднує учнів у чотири групи; формулює критерії оцінювання роботи учнів.

Учні: обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі.

Перший тиждень проекту.

Учні об’єднуються у 4 групи: 1. «Дослідники-Чомусики»; 2. «Дослідники-Читайлики» ; 3. «Чарівники-Словотворці»; 4. «Чарівники-Художники». Кожна група отримує власне завдання для дослідження.

Етап пошуку та обробки інформації.

Завдання для груп: 1. Зробити дослідження за заданою темою 2. Зробити висновки щодо виконаного дослідження 3. Оформити результати дослідження у вигляді вікі-сторінки, презентації або публікації 4. Додати цікаву публікацію до блогу навчального проекту. 5. Презентувати власне дослідження на підсумковому занятті.


В процесі виконання дослідження учні на кожному уроці звітують про виконану роботу. Це робиться у вигляді коротенької доповіді(2 хв). Такий вид роботи дасть змогу вчителю проконтролювати і при необхідності скоригувати просування учнів.

Група «Чомусики» досліджує причину зміни кольору листя на деревах, та причину листопада. Результати оформлює у вигляді презентації та вікі-статті.

Група «Читайлики» підбирає народні прикмети, прислів’я., приказки, вірші, казки про осінь. Результати оформлює у вигляді презентації, учнівського блогу.

Група «Словотворці» читає твори, вірші українських письменників,створює свої вірші про осінь, складає невеликі за обсягом казки. Результати оформлює у вигляді публікації.

Група «Художники» знайомиться з картинами видатних художників, малює портрети Осені та осінні натюрморти. Результати оформлює у вигляді публікації.

Кожна група приймає участь в оформленні учнівського блогу: «Золота чарівниця - Осінь» На даному етапі вчитель проводить перевірку знань за допомогою усного опитування та дидактичних ігор, кросвордів, ребусів.

Презентаційний етап.

Учні презентують результати дослідження, захищають свою роботу. Виставляють оцінки за допомогою розроблених вчителем критеріїв оцінювання. Відповідають на запитання опитувальника. Закінчують заповнення таблиці ЗХД.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери