Портфоліо з теми: "Вплив функціональної асиметрії мозку на темперамент"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:29, 26 грудня 2013, створена Julia93 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Навчальна тема: "Мислення і свідомість"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний предмет: Біологія. Навчальні зв’язки: Психологія, інформатика.

Вік учнів, клас

Вік учнів: 14-15 років, 9 клас.

Стислий опис проекту

Навчальний проект з біології на тему “Чи може асиметрія головного мозку впливати на темперамент учнів? ”проводиться у 9 класі, тема: “Мислення і свідомість”. Під час вивчення даної теми учні розглядають питання функціональної спеціалізації півкуль головного мозку, особливості функціональної асиметрії мозку у різних індивідів, а також проводять практичну роботу на визначення типів темпераменту. Метою роботи є, по-перше, визначення функціональної асиметрії мозку, після чого відбувається проведення методики на визначення типу темпераменту і встановлення зв’язку на основі цих даних. На початку проекту перед учнями ставиться ключове запитання, а також здійснюється контроль навчальних потреб учнів з використанням презентації, ЗХД, а також організаційні діаграми.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання учнів відбувається протягом вивчення усієї теми, щоб можна було відслідковувати прогрес учнів у навчанні та встановлювати зворотній зв’язок. Для з’ясування того, чи розуміють учні основні поняття, потрібно задавати додаткові запитання. Можливим є застосування списків запитань для самоконтролю, опитувальники та тести. Наприкінці роботи учні оголошують свої результати досліджень(визначення залежності функціональної асиметрії головного мозку від темпераменту учнів), складають результати досліджень всіх учнів та роблять діаграму. Вчитель виставляє оцінки. Можливим є застосування таких інструментів як: усне опитування, бесіда, мозковий штурм, анкетування, тестування, інструкції та спостереження.

Діяльність учнів та вчителя

При підготовці до уроку вчителю потрібно визначити тему та мету, навчальні потреби учнів. Складаємо план уроку, готуємо ключове питання, не забуваючи про тематичні та змістові, опитувальники. Також приготувати вчительську презентацію та діаграми залежності типу темпераменту від функціональної асиметрії головного мозку. На початку уроку потрібно поставити проблемне питання,спонукати учнів до самоспрямування у навчанні та співпраці, ознайомити з навчальними цілями.Вчитель роздає учням буклет, який демонструє метод проектів. Впродовж уроку вчитель веде спостереження за роботою учнів та аналізує. При оцінюванні будуть використовуватися різні методи: мозковий штурм, опитування, бесіда, тестування, спостереження за роботою учнів. Впродовж роботи над проектом ми ведемо спостереження за роботою учнів, надаємо вказівки, проводимо анкетування, при цьому використовуємо такі інструменти: інструкції, анкети. Оцінювання буде проводитись вчителем та учнями наприкінці роботи з проектами. Вчитель роздає учням форму оцінювання і кожна група робить захист свого проекту, інші спостерігають за цим і роблять повний аналіз їхньої роботи. При вивченні теми учні виконують дослідження по вивченню впливу функціональної асиметрії головного мозку на темперамент учнів, встановлюючи взаємозв’язки між домінуванням руки та типом темпераменту. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється на основі перевірки їх попередніх знань з біології методом мозкового штурму, усним опитування,а також вмінь та навичок з психології проводити методики. Вступна презентація допомагає нам з’ясувати потреби учнів. Інтернет учні використовують при створенні власних презентацій, при роботі з методичними матеріалами. Протягом проведення уроку знання учнів оцінюються вчителем. У групі учні розроблятимуть блог.

Під час проведення роботи вчитель ознайомлює учнів з поняттям авторського права у вигляді презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яцкевич Юлія Юріївна

Фах, навчальний предмет

студентка 4 курсу, спеціальність "Біологія. Практична психологія"

Навчальний заклад

Житомирський державний університет імені Івана Франка

Місто\село, район, область

місто: Житомир

Контактні дані

juli.7110308@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

ЖДУ імені Івана Франка, природничий факультет.

Тренер

Гвоздієвський Євген Євгенійович