Портфоліо Рябич Тетяни Григорівни з теми: "Природа в житті людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:41, 25 грудня 2013, створена Рябич Тетяна (обговореннявнесок) (Назва навчальної теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Природа в житті людини

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, екологія, етика, інформатика.

Вік учнів, клас

1 клас 6-7 років

Стислий опис проекту

Робота над проектом проводиться для того, щоб показати дітям важливу роль природи в нашому житті, ознайомити з багатогранним світом природи, навчити слухати і бачити природу, правильно поводити себе з нею.

Під час роботи над проектом учні зберуть необхідну інформацію, щоб відповісти на ключові питання проекту, проведуть опитування серед своїх однолітків, щоб поглибити та розширити свій кругозір та практичні навички, навчаться аналізувати і синтезувати, розвивати творчі здібності, уяву. Проект створено з теми «Природа в житті людини». Проект розрахований на учнів початкових класів. Він розкриває значення природи в житті людини. Виконуючи опитування, спостерігаючи за роботою в групах, учні виробили правила поведінки людей в природі.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж вивчення всієї теми проводиться оцінювання, щоб розвивати в учнів навички мислення навички при розробці змісту навчальних проектів. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання з використанням презентації. Вчитель використовує таблиці ЗХД, опитувальник і асоціативний кущ. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель використовує форму оцінювання блогу, форму оцінювання презентацій, форму оцінювання публікації та форму оцінювання вікі-статті. Враховуючи вік учнів, вчитель надає постійну допомогу по оформленню. Для критичного і об’єктивного оцінювання використовується самооцінювання. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запрошую учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів(критерії оцінювання публікації,критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання вікі-статті, критерії оцінювання презентації). Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, створеного предмета і учнівських письмових відповідей на запитання. Протягом усього проекту використовується електронний журнал. За допомогою спеціальної форми оцінюється спільний проект.

Онлайнова гра "Знайди пару"
Онлайнова гра "Звірятка"
Опитувальник
Критерії оцінювання роботи групи
Таблиця ЗХД
Кросворд "Комахи"
Карта знань

Критерії оцінювання продуктів проектної діяльності:

Діяльність учнів та вчителя

Мотиваційний етап
Вчитель ознайомлює учнів з інформаційною публікацією(буклет).

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


На першому занятті вчитель демонструє презентацію, в процесі перегляду якої учні відповідають на запитання та заповнюють перший стовчик таблиці ЗХД.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд1
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд2
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд3

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд4
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд5
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд6


Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного бюлетеню, або вікі. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять.

Враховуючи вік учнів, використовую хмари тегів для стимулювання лінгвістичного апарату.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

З переліку слів першої хмари учні повинні вибрати слова, пов'язані з екологією.

З переліку слів другої хмари учні повинні обрати тільки тварин, або тільки птахів.

Тиждень 1

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Чи може людина існувати без природи?

Учні повинні подумати самостійно про запитання, а потім обговорюємо їх відповіді.

Оголошуємо наступне запитання до проекту: Що наносить найбільшої шкоди природі?

Пояснюємо учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом.

Починаю проект з вступної презентації. Методом мозкового штурму визначаю можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Проводиться мозковий штурм у створених групах за такими питаннями:

Яке найбільше багатство людства? Про що нам може розповісти ліс? Які тварини живуть в лісі? Які наслідки поведінки людини в природі?

Роздаю учням Форму оцінювання проектів(критерії оцінювання публікації,критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання вікі-статті, критерії оцінювання презентації) і проводимо її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Учнів повинні використовувати Форму, щоб оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

Тиждень 2

Обговорюємо нові Тематичні запитання: "Як ставляться люди до природи? Як треба поводити себе у природі?"

Група має оформити результаті дослідження в наступній формі на вибір:

Групи:

Учні об’єднуються в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес. Кожна група учнів повинна досліджувати різні теми.

Обговорюємо з учнями дослідження і рекомендуємо їм використовувати допомогу вчителя під час роботи. Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проводимо консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Приступають до створення блогу та Wiki-статті.

Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої знання. Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів чи вікі. Нагадуємо учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт. Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій).

Використовуємо Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів: критерії оцінювання публікації,критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання вікі-статті, критерії оцінювання презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рябич Тетяна Григорівна

Фах, навчальний предмет

Природнознавство

Навчальний заклад

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів

Місто\село, район, область

м.Знам'янка, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень-грудень 2013 року

Місце проведення тренінгу

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Аман Ірина Семенівна