Портфоліо Сиромятнікової Наталії Михайлівни з теми "Незабутня подорож до Великобританії"
Зміст
Назва навчальної теми
Незабутня подорож до Великобританії
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Англійська мова
Інформатика, українська мова, історія
Вік учнів, клас
7 клас
Стислий опис проекту
Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Назва відповідної теми за програмою «Лондон. Київ. Визначні місця». Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної навчальної програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть об'єднані у декілька (три) груп відповідно їх побажань та нахилів, виявлених шляхом попереднього опитування. На деяких уроках буде відведено час для представлення результатів діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні проекту учнів. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з цієї теми, підготовка доповідей, презентації за обраною темою.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Перед початком проекту учитель використовує ЗХД-таблицю та карту знань для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту. Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності: критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання презентації, Критерії оцінювання вікі-статті, критерії оцінювання публікації. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД-таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм з критеріями оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається захист проекту.
Опитувальник
Таблиця ЗХД
Карта знань
Хмара тегів
Обери правильну відповідь
Знайди пару
Вікторина "Чи знаєш ти Великобританію?"
Критерії оцінювання роботи учнів:
- Критерії оцінювання блогу
- Критерії оцінювання презентації
- Критерії оцінювання вікі-статті
- Критерії оцінювання роботи групи
- Критерії оцінювання публікації
Діяльність учнів та вчителя
Підготовчо-мотиваційний етап
На даному етапі вчитель демонструє учням вступну презентацію та інформаційний буклет. Діти зорієнтовуються на проектну діяльність, ознайомлюються з видами проектної діяльності, дізнаються теми досліджень.
В процесі перегляду презентації вчителя учні працюють з картою знань та заповнюють таблицю ЗХД. Вчитель проводить усне фронтальне опитування. На даному етапі учні опрацьовують хмару тегів, яка містить ключові поняття з теми.
Клас об'єдную у 3 групи:
Інформаційно-технологічний етап
На даному етапі вчитель проводить з учнями дидактичні ігри: обери правильну відповідь, знайди пару, вікторина "Чи знаєш ти Великобританію?", які створені засобами learningapps
Основною діяльність учнів на даному етапі є збір і опрацювання інформації.
Завданням групи є вивчення визначних місць Лондон. Результатом роботи групи "Екскурсоводи" має стати вікі-стаття. Учнівська вікі-стаття "Визначні місця Лондона" Також ця група оформлює [учнівський блог], в якому розміщає цікаві завдання з теми.
Завданням групи є вивчення клімату, географічного положення, флори та фауни Великобританії. Результатом роботи групи "Мандрівники" має стати презентація.
Завданням для групи є вивчення біографії членів королівської родини. Результатом роботи групи "Журналісти" має стати публікація на тему "Royal Family"
Контрольно-рефлексійний етап
Приклади учнівських робіт:
- Учнівська презентація
- Учнівська вікі-стаття "Визначні місця Лондона"
- [Учнівський блог]
- Публікація на тему "Royal Family"
На даному етапі учні оцінюють власну роботу за допомогою розроблених вчителем форм з критеріями оцінювання: критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання презентації, Критерії оцінювання вікі-статті, критерії оцінювання публікації. Також учні оцінюють роботу кожної групи за допомогою критеріїв оцінювання роботи групи. На останньому уроці учні заповнюють таблицю ЗХД і обмінюються думками щодо проекту. Свої враження записуюють у темах google-груп:google-група "Журналісти", google-група "Екскурсоводи", google-група "Мандрівники".
Групи для спілкування учнів:
Google-група "Журналісти" Google-група "Екскурсоводи" Google-група "Мандрівники"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сиромятнікова Наталья Михайлівна
Фах, навчальний предмет
вчитель української мови та літератури, вчитель англійської мови
Навчальний заклад
Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
м.Знам'янка, Кіровоградська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
жовтень-грудень 2013 року
Місце проведення тренінгу
Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів