Портфоліо Ткаленко Катерини Віталіївни з теми "Чарівна квітка Петриківки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:00, 21 грудня 2013, створена Світлана Смородська (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

Чарівна квітка Петриківки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво. Дотичні навчальні предмети: історія, художня культура, біологія.

Вік учнів, клас

6 клас. 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розрахований для учнів 7 класів. Тема: Види декоративно –ужиткового мистецтва. Петриківський позпис. Метою проекту є розширити поняття про види декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомити з традиціями і технікою петриківського розпису, формувати уміння та навички посильного виконання елементів розпису; розвивати комунікативні здібності, естетичний смак, художні здібності, бачення прекрасного у природі та народному мистецтві; виховувати любов до традиційних видів народного мистецтва. Отримавши завдання, учні об’єднуються в групи, одержують завдання, відшукують інформацію в Інтернеті та в бібліотеці про особливості декоративно-прикладного мистецтва (петриківський розпис), історію виникнення розпису. Підбирають матеріал, інструмент, проводять соціологічне опитування серед батьків, досліджують перші та сучасні кроки застосування петриківського розпису, з’ясовують час виникнення розпису та шлях його розвитку. У процесі своїх досліджень та на завершальному етапі учні створюють презентацію, учнівську вікі-статтю. І наприкінці проекту батьки з дітьми малюють колективний малюнок та збирають старовинні речі побуту із зображенням патриківського орнаменту для оформлення міні-виставку.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту потрібно встановити опорні знання учнів, з метою пояснення основних вимог, вчитель готує буклет для учнів.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Робота з хмарою тегів встановлює рівень обізнаності учнів в темі яка буде вивчатись. В ході виконання проекту проводиться поточне оцінювання для координації роботи учнів, контролю правильності виконання досліджень.

На етапі виконання проекту використовується періодичний перегляд та читання їх записів, відповідні коментарі та відгуки на виконані завдання. Використовуються моральні стимули - похвала, подяка, заохочення. На заключному етапі основною формою оцінювання є оцінка в балах. На останньому занятті учні оцінюють як самі себе (самооцінювання з використанням Форми самооцінювання), так і керівник, котрий керуються своєю Формою оцінювання. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють ключове питання та презентують свою роботу


Оцінювання знань учнів
Дидактичний матеріал для поточного оцінювання 1
Дидактичний матеріал для поточного оцінювання 2
Дидактичний матеріал для поточного оцінювання 3
Дидактичний матеріал для поточного оцінювання 4
Карта З-Х-Д
Кросворд
Критерії оцінювання презентації
Критерії оцінювання блогу
Критерії оцінювання публікації
Критерії оцінювання роботи групи
Критерії оцінювання вікі-статті
Динаміка роботи груп
Хмара тегів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Мета проекту (дослідження):

1. Дослідити історію виникнення петриківського розпису.

2. Дослідити, де використовували петриківський розпис.

Для визначення попередніх знань потрібно скористатись такими методами: Таблиця З-Х-Д ; Асоціативний кущ;Мозковий штурм. Презентувати проекти, які виконали учні в попередні роки. Учні повинні користуватися знаннями комп’ютера та комп’ютерних технологій, повинні уміти створювати нескладні проекти на задану тему, користуватись Інтернет-ресурсами, працювати з документом Microsoft Office PowerPoint. Учням необхідно ознайомитись з інструкцією виконання проекту і послідовно, «покроково» її дотримуватись.У ході виконання проекту учитель проводить оцінювання методами: Виявлення навчальних потреб учнів; Заохочення до самоспрямованості у навчанні; Набуття навичок співробітництва; Відслідковування прогресу у навчанні; Перевірки розуміння і засвоєння матеріалу; Заохочення учнів до мети пізнання (знання про своє мислення). Учні об’єднані у чотири групи за рівнем навчальної підготовки, уміннями та здібностями. Учні з високим рівнем навчальних досягнень працюють з новим матеріалом як з підручником, так і з додатковою літературою, Інтернет-ресурсом. Досліджують проблему: «Історія виникнення петриківського розпису», створюють презентацію, проводять соціологічне дослідження. Учні, які вміють працювати творчо,виготовляють ескізи для малювання петриківським розписом. Фасилітація навчального проекту здійснена за допомогою презентації буклета про метод проекту. Учням дано інструктивні картки для кожної групи. Учитель протягом роботи над проектом проводить консультації, проміжне оцінювання, демонструє учням учнівські проекти попередніх років.

Презентація вчителя

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


І група – "Історики"

- дослідити історію винекнення та розвиток петриківського розпису та оформити дослідження у вигляді буклету;

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

ІІ група - "Художники"

- дослідити усі можливі варіанти створення "Чарівної квітки" у техніці петриківський розпис, та результати досліджень оформити у визляді презентації;

ІІІ група - "Експериментатори"

- провести дослідження та дізнатися про особливості Петриківського розпису, та результати досліджень оформити у вигляді вікі-статті;

ІV група - "Соціологи"

- провести опитування серед батьків та знайомих на тему: "Що ховає в собі бабусина скринька?", та результати своїх досліджень оформити у вигляді блогу.

google-група Історики
google-група Художники
google-група Експериментатори
google-група Соціологи

Презентація учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ткаленко Катерина Віталіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель образотворчого мистецтва

Навчальний заклад

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Знам'янка, Кіровоградська область

Контактні дані

katrin.tkalenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень-грудень 2013 року

Місце проведення тренінгу

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Аман Ірина Семенівна