Учнівська вікі-стаття "Адаптація як результат еволюційного процесу"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:13, 17 грудня 2013, створена Анна Жиленкова (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Адаптація як результат еволюційного процесу

Автори проекту

Учні 10 клас

Тема дослідження

Пристосування рослин і тварин до навколишнього середовища

Проблема дослідження

Навіщо рослинам і тваринам пристосовуватись до навколишнього середовища?

Гіпотеза дослідження

Процес адаптації відбувається завдяки природному відбору

Мета дослідження

Дослідити та проаналізувати види пристосувань до навколишнього середовища

Результати дослідження

Адаптація — це пристосування живих систем до тих чи інших умов середовища існування. Усі види адаптації — це результат дії еволюційного процесу на основі природного добору. Адаптації мо­жуть виникати до абіотичних і біотичних факторів і бути спрямо­вані на підвищення стійкості організмів. Шляхи адаптацій можуть бути різними, а саме:

1 .Морфологічні (захисне забарвлення, колючки, товста кутику­ла, волосяний покрив, жировий шар і т. ін.). 2. Фізіологічні адаптації (стійкість фізіологічних параметрів: по­стійна температура тіла, вміст кисню, вуглекислого газу, вміст цукру в крові і т. ін.). 3. Біохімічні адаптації (постійність біохімічних процесів). 4. Етологічні адаптації (поведінкові реакції як адаптації орга­нізму).

Біологічна адаптація (від лат.adaptatio - пристосування) - розвиток будь-якої ознаки, який сприяє виживанню виду і його розмноженню. Адаптації можуть бути морфологічними, фізіологічними або поведінковими. Морфологічні адаптації включають зміни форми або будови організму. Приклад такої адаптації - твердий панцир черепах, що забезпечує захист від хижих тварин.

Жиленкова1.jpg

Фізіологічні адаптації пов'язані з хімічними процесами в організмі. Так, запах квітки може служити для залучення комах і тим самим сприяти запиленню рослини. Поведінкова адаптація пов'язана з певним аспектом життєдіяльності тварини. Типовий приклад - зимовий сон у ведмедя.

Жиленкова2.jpg

Висновки

Корисні ресурси