Портфоліо Волошиної Яни з теми "Повітря,його склад та властивості.Охорона повітряного середовища"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:31, 14 грудня 2013, створена YanaV (обговореннявнесок) (Оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Повітря,його склад та властивості.Охорона повітряного середовища

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Освітня галузь "Здоров`я і фізична культура",освітня галузь "Технології"

Вік учнів, клас

Вік - 8-9, Клас - 3

Стислий опис проекту

Проект з навчальної дисципліни «Природознавство» 3-й клас за темою «Повітря,його склад та властивості. Охорона повітря від забруднення» заключається в тому,щоб діти дослідили, з чого складається носій невидимого ворога (повітря), що ж таке «невидимий ворог», джерела його виникнення, як впливає на організм людини цей ворог і розробити та запропонувати міри запобігання.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання учнів я планую проводити за схемою 4-х оцінок:оцінка внеску учасника групи командиром групи,самооцінка,оцінка-помітка вчителя та оцінка за перевірочний вид роботи,що буде заключатися у вигляді або тестів,або опитувальника.Але такий вид оцінки я передбачаю в кінці всього проекту. На етапі розробки газети для учнів 1 групи я планую провести опитування по формі «Самооцінювання спільної роботи» а також за формою «Оцінювання журналу навчання» і «Оцінювання створених газет».На етапі створення блогу (2 група) по джерелам забруднення я проведу оцінювання за формою «Оцінювання блогу». На етапі створення презентації проведу оцінювання за фомою «Оцінювання мультимедійних презентацій».

Діяльність учнів та вчителя

До початку проекту

Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам учнів для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Передивитися учням навчальний дитячий фільм про склад, властивості та значення повітря.Ознайомлення з презентацію про авторське право. Оцінювання веб-сайтів (веб-джерел) учням, заповнення форми «Критичне оцінювання веб-сайтів».Перегляд інтернет-джерел,де розміщена потрібна інформація.

Тиждень 1

Поставити учням Ключове запитання – «Чи існують невидимі вороги?».Перегляд вступної презентації. Вчитель повинен провести дослід,за результати якого можна визначити властивості повітря і його значення для людини.Почати обговорення із запитання учням про те, що ще може вміщувати в собі повітря. З`ясувати, що існує невидимий пил і що він наносить шкоду людині.

Тиждень 2

Дати завдання першій групі працювати за питанням «Чим важливе повітря?». Перша група повинна оформлювати його у вигляді газети,у якій вони подадуть теоретичну інформацію щодо того,що таке повітря,його склад і «з чим його їдять». Другій групі – працювати за питанням «Що є вбиваючою силою для чистого повітря».Тут учні зможуть створити блог,де опублікують назви джерел забруднення та проведуть опитування з дітьми з різних частин країни під назвою «Найпоширеніші джерела забруднення» та скласти діаграму за результатами проведеного опросу.Третій групі – працювати над питанням «Чи можна втекти від невидимого ворога?»,де учні проведуть листування міні-проект «Чиста хмаринка»,де також будуть спілкуватися з дітьми інших куточків країни і зможуть як надавати поради,так їх і отримувати щодо уникнення проблеми забрудненого повітря.Висновок зроблять у вигляді презентації. Оголосивши завдання і тематичні питання групам,треба роздати картки-інструкції, які допоможуть їм створювати блоги, опитування, діаграми та електронні газети. Групи розпочинають працювати – пошук інформації в інтернет-джерелах, створення форми для опитування.

Тиждень 3

Провести поточне оцінювання за методом «З-Х-Д». Перша група – вносить частину отриманої інформації в електронну газету, починає оформлювати, пошук добірок відеоматеріалів. Друга група – виділення із потоку інформації окремих моментів,стосовно тематичного питання 2-ї групи; створення за карткою-інструкцією блогу в аккаунті Google. Третя група – створення спільної електронної пошти.

Тиждень 4

Провести оцінювання за методом "Мозковий штурм". Збирати дані проведення опитування «Найпоширеніші джерела забруднення повітря»,що є завданням 2ї групи учнів. Третій групі дати завдання провести опитування «Як впливає забруднене повітря на організм людини».Для цього вони на уроці зможуть в інтернеті скласти і розмістити невеликі опитувальники для тих людей,які проживають у зонах забруднення повітря.Провести вікторину за темою «Охорона повітря від забруднення».Проводити листування (завдання 3-ї групи) з дітьми інших куточків країни(світу),де будуть надаватися поради щодо збереження повітряного середовища.За частиною отриманих даних почати створювати презентацію для третьої групи.Перша група збирає інформацію стосовно свого питання в Інтернет-джерелах.

Тиждень 5

Продовжується збір результатів опросів 2-ї та 3-ї групи та обробка даних. Ця ж група,яка виконувала опрос за питанням «Як впливає забруднене повітря на організм людини» (3 група) складає діаграму за результатами даного досліду і робить висновок,які хвороби найчастіше виникають у людей. Перша група шукає інформацію у енциклопедіх про те, що оберігає людину від максимального поглинання забрудненого повітря і заносять отриману інформаціюу газету за питанням «Як знизити ризик поглинаня забрудненого повітря». Друга група, за результатами опитування «Найпоширеніші джерела забруднення», складають діаграму.

Кінець проекту

Обговорення виконаної роботи, презентація результатів роботи, тим самим даємо відповіді на запитання «Чим важливе повітря? Що є вбиваючою силою для чистого повітря?Чи можна втекти від «невидимого ворога»? Проведення перевірочного тестування.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яна Волошина

Фах, навчальний предмет

Природознавство

Навчальний заклад

ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

м.Лисичанськ,Луганська область

Контактні дані

yana.voloshina.20_gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.12.13 - 14.12.13

Місце проведення тренінгу

ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

Тренери

Овчаренко О.П.

Степаненко А.І.