Портфоліо Брюховецької Людмили з теми: "Натуральні число. Число нуль"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:25, 14 грудня 2013, створена Bryuhovetskaya.l (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Натуральні числа. Число нуль

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: математика

Другорядні навчальні предмети: інформатика та читання

Вік учнів, клас

1 клас. 6-7 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект розрахований для учнів 1 класу в рамках вивчення теми «Натуральні числа. Число нуль». Діти будуть працювати над дослідженням числа нуль: розглянуть, де ми в побуті зустрічаємося з цим числом, на що воно схоже, яку роль відіграє в нашому житті. В результаті дослідження дійдуть висновку про позиційне розташування числа нуль.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку проекту обов'язково керівник проекту (вчитель) проводить попереднє оцінювання в формі електронного опитування, яке дає загальне уявлення про вже набуті знання учнів. Таким чином вчитель зможе зрозуміти, чи готові учні до роботи над даним проектом та спланувати роботу над вивченням теми. Діти вже повинні мати початкові уявлення про натуральний ряд чисел, вміти називати компоненти та результат дії додавання та віднімання. На початку пректу керівник буде користуватися наступними методами оцінювання: З-Х-Д та найголовніше – ознайомити з ключовим та тематичними питаннями, що дасть учням загальне поняття про майбутній проект та буде стимулювати іх до роботи. Будуть регулярно проводитися зустрічі та консультації ( в даному випадку це уроки), під час яких буде перевіряти за допомогою сомооцінювння та рефлексії рівень набутих знань учнів. Так вчитель зможе дізнатися, чи готові учні до переходу на наступний етап. Протягом всього пректу 1 підгрупа буде вести щоденник на блозі, де будуть кожного дня викладати свої думки та враження про пророблену роботу. Також, учні будуть вербально оцінювати своїх однокласників та коментувати іх роботи. Наприкінці роботи керівник проводить усне та письмове та неформальне опитування (електронне тестування) з питань теми, що покаже рівень набутих знань учнів, яких вимагає навчальна програма. Голова кожної підгрупи робить оцінювання однокласників, з ким працювали над роботою того чи іншого питання. Таким чином вчитель дізнається, хто який об'єм роботи виконав. Вкінці, коли керівник матиме повну інформацію про знання учнів, набуті протягом теми, зможе лише вербально оціники кожного з учасників проекту, так як Державним стандартом не рекомендовані оцінки в 1 класі. Тому, вчител оцінює дітей за допомогою медалів із зображенням кораблів, на яких, ніби-то, учні вирушать в учні вирушають у математичну Країну знань. Тих учнів, які працювали гарно, нагороджують мадалями із зображенням корабля, а тих, хто гірше – парусника.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку вивчення теми Діти вже повинні мати початкові уявлення про натуральний ряд чисел, вміти називати компоненти та результат дії додавання та віднімання. Керівник проекту роздає брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Вчитель проводить бесіду з батьками про правильне користування мережею Інтернет. Керівник резервує час у комп'ютерному класі для подальшого проведення там п'яти уроків математики, перевіряє наявність програм Microsoft Power Point, Microsoft Word, Microsoft Publisher, доступ до мережі Інтернет. Вчитель веде домовленість з представниками батьківського комітету про представлення на період проведення пректу фотоапарату. За 2 дні до початку проекту вчитель створює закладки в Інтернет-браузері, якими можуть скористатися учні при подальшому пошуку інформації з теми. Перед початком вивчення теми керівник встановлює домовленість та узгоджує проектні плани з класом-партнером, де буде проводитися опитування. Вчитель технології проводить з дітьми інформаційно-просвітницьку бесіду щодо правильного використання комп'ютерних засобів та використання авторського права.

День 1

Діти класу ознайомлюються з темою та ключовим питанням за допомогою презентації. В процесі перегляду учні заповнюють документ «попереднє оцінювання в таблиці ЗХД». Керівник проекту об'єднує учнів в три підгрупи з урахуванням диференціації навчання. Підгрупа 1 буде працювати над темою «Чи завжди ми використовуємо нуль в значенні «нічого»?». В результаті учні цієї підгрупи мають створити мультимедійну презентацію. Підгрупа 2 займеться питанням «Що важливіше: 1 чи 0?». Вчитель розяснює учням правила користування блогом. Вкінці дня вони напишуть звіт про пророблену роботу. Презентуватимуть свою роботу за допомогою розміщення інформації на створеному вчителем блозі. Підгрупа 3«Чи існує нуль в нашому житті?» - це є напрямом роботи учнів цієї підгрупи. Учні з даного питання будуть створювати публікацію, а саме: букет, в якому покажуть, де в побуті зустрічаються предмети, схожі на нуль. Керівник проекту надає дітям список джерел, які можна використати при пошуку потрібної їм інформації.

День 2

Починається робота на уроці з самоаналізу кожної підгрупи. Підгрупа 1 За допомогою опитувальників учні проводят опитування «Як я розумію нуль». Після цього створюють в презентації діаграму, виходячи з отриманих відповідей.

Підгрупа 2 Вчитель направляє діяльність учнів за допомогою методичної таблиці. Проведення онлай-опитування учнів паралельного классу зарубіжної школи «Що більше – один чи нуль?». Результати опитування розміщуюють на блозі.

Підгрупа 3 Учні проводять огляд оточуючих речей та фотографують те, що зовні схоже на нуль.

День 3 Підгрупа 1. Знаходить інформацію про історію виникнення нуля, з'ясовують, коли і в значенні чого використовують це число та оформлюють цю інформацію на слайдах. Вчитель направляє роботу учнів так, щоб діти знайшли інформацію про пам'ятник Нулю. Проводять конкурс малюнків з теми «Як я уявляю нуль» Підгрупа 2. Практично порівнюють число 1 та 0, роблять висновок, що число нуль утворюється шляхом віднімання від будь-якого числа самого себе. Детально описують це на блозі. Підгрупа 3. Перегляд відеоматеріалів, читання віршів та казок про число нуль. Завдяки цьому діти переконуються, що це не просто число, яке ніби-то «нічого» не означає, а має велике значення в нашому житті.

День 4 Підгрупа 1. Визначають переможця конкурсу малюнків; завершують роботу з презентацією. Вчитель корегує роботу. Голови кожної з підгруп заповнюють таблицю «Як працювали учні моєї підгрупи» Підгрупа 2. Проводять дослід, над числами 1 та 0. Роблять висновок, що якщо 0 поставити перед 1, то отримаємо 1, а якщо навпаки, то буде вже нове число: 10. Підгрупа 3. Закінчує роботу над буклетом.

День 5 Кожна група презентує свої наробки( презентацію, буклет та блог). Даний урок виступає як узагальнююче заняття. Після перегляду та обговорення всієї інформації діти проходять комп'ютерне онлайн-тестування. Представниками батьківського комітету запрошуються представники місцевої газети для висвітлення роботи учнів.

Після вивчення теми Результатом є виступ на онлайн-конференції з участю пералельних класів іншої школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери