Портфоліо проекту з алгебри "Системи лінійних рівнянь з двома змінними"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 01:01, 7 грудня 2013, створена Obolonska.ganna (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Системи лінійних рівнянь з двома змінними"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У проекті задіяні учні 7 класу. Робота над проектом здійснюється в рамках вивчення теми: «Тема 3. ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ ТА ЇХ СИСТЕМИ». На початку роботи вчитель знайомить учнів з презентацією про проект, знайомить з буклетом "Метод проектів"; учні заповнюються розділи Знаю-Хочу схеми «З-Х-Д». Протягом роботи над проектом учитель здійснює контроль за Щоденниками спостережень учнів, які заповнюють діти. Школярі працюють у 3 групах. Учні використовують пошукові системи мережі Інтернет, сайти для вивчення математики (алгебри), додаткову літературу, енциклопедії, математичні довідники. Після закінчення учні представляють презентацію.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

• На початку проекту (на першому тижні) заповнюються розділи Знаю-Хочу дізнатися схеми «З-Х-Д» • Впродовж роботи над проектом використовуються Контрольний список спільної роботи, вчитель проводить самостійну роботу та математичний диктант на третьому уроці • Наприкінці роботи над проектом заповнюються розділи Дізнався схеми «З-Х-Д», під час захисту проекту кожна група презентує свою презентацію, учні заповнюють таблицю ««Відгуку від однокласників».


Таблиця ЗХД

Оцінювання публікацій

Форма оцінювання блогу

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На першому уроці вивчення теми учитель розказує матеріал Теми ’’Системи лінійних рівнянь з двома змінними’’, проект проходить на 2-4 уроках вивчення теми. На початку роботи над проектом учитель знайомить з презентацією, із завданнями проекту, за допомогою опитувальника визначає рівень знань з теми, знайомить з вимогам до отриманих знань, форми кінцевого результату. Учні ознайомившись із завданням проекту, самостійно обирають до якої групи вони будуть належати відповідно їх зацікавлень, вмінь, навичок, здібностей, навчальних потреб Під час роботи над проектом учні 1 групи, використовуючи підручник, пошукові системи, сайти присвячені вивченню математики, додаткову літературу, математичні довідники, знаходять відповіді на запитання: 1. Що є розв’язком системи рівнянь з двома змінними? 2. Що означає розв’язати систему рівнянь? 3. У чому суть графічного методу розв’язування систем рівнянь з двома змінними? 4. Скільки розв’язків може мати система двох лінійних рівнянь з двома змінними? 5. Яким є взаємне розміщення прямих, що є графіком двох лінійних рівнянь з двома змінними, які складають систему рівнянь, якщо: – система має єдиний розв’язок; – система не має розв’язків; – система має безліч розв’язків? 6. У чому суть розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними методом підстановки? 7. Як розв’язати систему лінійних рівнянь з двома змінними методом додавання.

Під час роботи над проектом учні 2-ї та 3-ї групи, використовуючи підручник, пошукові системи, сайти присвячені вивченню математики, додаткову літературу, математичні довідники, знаходять для відповіді на запитання: 1. Сформулюйте послідовність розв’язання систем лінійних рівнянь з двома змінними графічним способом, методом підстановки і методом додавання 2. Практичне використання систем лінійних рівнянь з двома змінними для розв’язання практичних задач Учні кожної групи роблять висновки і готують матеріал для презентацій, використовуючи рекомендації «Учнівська презентація ходу та результатів проекту» На другому уроці учитель при оцінюванні проводить самостійну роботу та математичний диктант з метою корегуючої роботи Результатом проекту є вміння розв’язувати лінійні рівняння та презентації груп, які містять інформацію про отриманні знання.

Авторське право


Блог учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери