Портфоліо Судавцової Світлани Володимирівни для учнів 7 класу з обслуговуючої праці за темою "Чарівний світ ниток"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Чарівний світ ниток
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Обслуговуюча праця - основний;
математика, інформатика - другорядні.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект дасть можливість учням познайомитись із одним з видів декоративно - ужиткового мистецтва - в'язання гачком. Проект спрямований на розвиток самостійної та практичної роботи учнів, на основі використання методу проектів та пошукової роботи. Під час роботи над проектом учні познайомляться з історією виникнення в'язання гачком, навчаться правильно підбирати нитки та гачки для створення в’язаного виробу; розширять свої знання про технологію виготовлення виробів плетених гачком. Учні проводять дослідження, працюючи в групах: І група - дослідники, працюють над питанням "Історія виникнення в’зання гачком"; ІІ група - експерти, досліджують питання "Гачки, їх види" і ІІІ група - практики, які працюють над питанням "Нитки для в’язання гачком". Виконання завдань даного проекту дасть змогу учням виробити навички самостійного пошуку та систематизації необхідної інформації, користуватися різними інформаційними джерелами. Кожна група результат свого дослідження представляє в таких формах: І група - учнівський блог, ІІ група - презентація, ІІІ група - буклет. Робота в групах допомагає учням розвивати комунікаційні навички, вчить планувати свою діяльність по створенню проекту, взаємодопомозі та оцінювання своєї роботи та роботи групи. Результатом роботи над проектом є виготовлення виробу.
План вивчення теми (вставити файл)
[ План]
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Протягом вивчення вивчення теми створюється документ для поточного оцінювання учнів. Процес оцінювання проектної діяльності проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом.На початку проекту знайомимо учнів зорієнтовними методами оцінювання, використанням таблицьЗХД. Розповідаємо про методи оцінювання проектів.Для більш об'єктивного оцінювання результатів роботи, можна скористатисьанкетуванням. Впродовж роботи над проектом, оцінювання учнівських робіт здійснюється за відповідними формами оцінювання прикладу учнівської роботи.Після роботи над проектом необхідно вчителю оформитирезультати опитування і діаграму
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні збирають інформацію про історію виникнення в'язання гачком, матеріали та інструменти,прийоми та основні елементи плетіння гачком. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті, наголошує на тому, що кожен учень повинен мати форму батьківського дозволу на використання учнями Інтернету,дозвіл на відкриття електронної скриньки, форму для збереження конфіденційності. Перед початком роботи над проектом "В'язання гачком", учні переглядаютьвчительську презентацію. Під час роботи над проектом необхідне використання інструкції Проходить обговорення презентації, створюються групи учнів, складається план роботи в групах. Вчитель контролює роботу учнів, допомагає розробити та створити учнівську презентацію за допомогою програми Microsoft PowerPoint. Для більш поглибленого вивчення теми, учні проводять опитування серед батьків, однокласників. Зібраний та узагальнений матеріал, використовується для створення учнівської публікації сторінка за допомогою програми Microsoft Publisher. Презентація проекту проходить за розробленим учнівським сценарієм в ході якого обговорюються проблеми по використанню комп’ютерів,пошуку їнформації,відбувається самооцінка проектної діяльності. В результаті даної діяльності школярі навчаться правильно використовувати комп’ютери у навчанні та побуті з усіма можливостями мережі Інтернет. Очікувані результати роботи над проектом: розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативності,креативного мислення, вміння вирішувати соціальні проблеми, що виникають при використанні комп’ютера; формування вміння висловлювати свою думку та аргументувати її. Вчителю необхідно з'ясувати потрібні засоби для диференціації процесу викладання за допомогою форми для опитування. Документ для фасилітації дозволяє полегшити роботу в проекті.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Світлана Судавцова
Фах, навчальний предмет
вчитель обслуговуючої праці
Навчальний заклад
Криворізька загальоосвітня школа I-III ступенів №117
Місто\село, район, область
Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Тернівський район
Контактні дані
podobed62@mail.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.11.2013 - 07.12.2013
Місце проведення тренінгу
Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, Криворізька Тернівська гімназія
Тренери
Іванова Дарія Володимирівна