Портфоліо Пірус Тетяни з теми "Випадкові події. Теорія ймовірностей"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:46, 30 листопада 2013, створена Тетяна Пірус (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Випадкові події. Ймовірність випадкової події.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика,

Вік учнів, клас

6 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Група учнів 6-го класу бере участь у проекті «Життя – як мить». Перед учнями ставиться завдання, яке вони мають дослідити - чи дійсно можливо виграти приз у вигляді автомобіля придбавши один лотерейний білет. Учні після повідомлення теми та мети проекту, об'єднуються у групи("Ігроманія", "Навколишній світ", "Події"), щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання; проводять дослідження, а також демонструють результати своєї роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Для початку вивчення теми: Вчитель має роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцією використання проектів у школі. Учні починають вивчати розділ теми з математики «Випадкова подія. Ймовірності випадкової події » висувають проблему чи можуть пригодитися здобуті ними знання та уміння з навчальної дисципліни уже зараз на користь свого класу. Згідно створеного плану [впровадження] проекту вчитель розподіляє обов’язки та здійснює необхідну роботу. Вчитель ознайомлює учнів з учительскою презентацією, в якій представляється ключове питання: Чи можна передбачити майбутнє? та оголошуються тематичні питання проекту: Як теорія ймовірності може допомогти нам зрозуміти оточуючий світ? Як часто ми зустрічаємось з теорією ймовірності в нашому повсякденному житті? Як теорія ймовірності впливає на наше життя? Знайомить учнів з законом про авторське право. За допомогою презентації (Дізнаємося більше про ймовірність випадкової події) проводится мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень про ймовірність випадкової події за допомогою З-Х-Д , а згодом і Діаграма Вена .Ставить перед ними завдання, яке в подальшому вони мають дослідити. Вчитель показує учням, як використовувати шаблон де учні можуть робити свої нотатки. Шаблон може використовуватися для спрямування учнів під час дослідження тематичного питання, робити висновки. Учні об'єднуються у групи ("Ігроманія", "Навколишній світ", "Події") для здійснення проектної діяльності; складають орієнтований план подальшої роботи; розподіляють обов'язки між собою. Навколишній світ працюючи в групі створюють опитувальник,збирають, систематизують та узагальнюють інформацію щодо історії виникнення теорії ймовірності та де її можна використати у житті. Учні Події використовують теорію ймовірності для вирішення даної проблеми. Ігроманія оформлюють результати у формі вікі-публікації за інструкцією. учнівська вікі-стаття з теми " Випадкова подія. Ймовірності випадкової події " . Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує документи для фасілітації. Представляють результати дослідження. Вчитльська презентація

Учнівська вікі-стаття "Як отримати приз?"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Пірус

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики. Математика

Навчальний заклад

Спеціалізована школа з поглиблним вивченням французької мови та інформатики №269

Місто\село, район, область

Місто Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.11.-30.11.2013

Місце проведення тренінгу

м. Київ СЗШ №168

Тренери

Шевчук Лариса