Портфоліо Теплухіної Надії з теми «Ми такі різні...»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

МИ ТАКІ РІЗНІ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська та українська мови, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Кожний учень описує зовнішність та риси характеру членів своєї родини та найкращих друзів. Кожен урок учні працюють в групах, практикуючись в діалогічному та монологічному мовленні, використовуючи слова з активного словника. В результаті учні презентують свої проекти перед усім класом. Завдання – навчити учнів описувати зовнішність людини та її внутрішні якості, порівнювати слова та вчинки однолітків. Навчальний проект буде проходити у 7-х класах.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку проекту:

1. Створення асоціативного кущу.

2. Заповнення учнями схеми З-Х-Д.

Під час виконання проекту:

3. Анкетування з метою виявлення рівня колективної співпраці.

По завершенню проекту:

4. Завершення заповнення схеми З-Х-Д.

5. Рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель вмотивовує дітей на виконання нового завдання, оголошуючи тему та подає нову лексику учням. Учні разом із вчителем створюють асоціативний кущ. Домашнім завдання буде розширити асоціативний кущ створений на уроці. Учитель проводить бесіду з використанням випереджувальної мультимедійної презентації «Метод проектів», яка вмотивовує учнів до участі у проекті. Учні заповнюють схему З-Х-Д, яка дозволить виявити рівень фактичних знань з теми. За результатами опитування та анкетування вчитель формує пакет завдань для кожної робочої групи з урахування індивідуального підходу. Учні об’єднуються в три-чотири групи та починають збір інформації, фотографій та створення презентації. У групах кожен учень має описати одну особу із зібраних ними фотографій, інші учні мають здогадатися про кого ідеться мова. По закінченню проекту учні представляють результати роботи у проекті (презентації), завершують заповнення схеми З-Х-Д; Відбувається оцінювання учнівських презентацій та рівня здобутих знань та навичок.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми учитель демонструє стартову презентацію з теми «Ми такі різні», розповідає про майбутнє дослідження учнів, залучивши до роботи над темою проектів учнів сьомих класів. На початковому етапі учитель обговорює з класом проблемне питання «Що робить людей різними?». Методом мозкової атки визначають майбутні напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів:

1 група - "Що впливає на нашу особистість?", результати дослідження ведуть у вигляді учнівського блогу

2 група – "Які риси характеру притаманні сучасним хлопцям та дівчатам?", представляє результати у вигляді учнівської вікі-статті.

3 група – "Що важливіше для підлітка: зовнішність чи характер?", аналізує результати у вигляді учнівської презентації.

Впродовж всього навчання учитель консультує учнів, спостерігає та аналізує їх діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання (З-Х-Д-схема, асоціативний кущ, контрольний список учнівської презентації, підсумкове оцінювання блогу) учитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка результатів досягнень учнів. Наприкінці проекту відбувається представлення результати досліджень.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Теплухіна Надія Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери