Учнівська вікі-стаття «Класифікація та загальні характеристики програмного забезпечення »

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:44, 29 листопада 2013, створена Окунь Олександр Юрійович (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Класифікація та загальні характеристики програмного забезпечення»

Автори проекту

Група учнів 8 класу

Тема дослідження

Які навчальні можливості має програмне забезпечення?

Проблема дослідження

Які існують класифікації та загальні характеристики програмного забезпечення?

Гіпотеза дослідження

Програмне забезпечення не тільки для розваг а й для навчання

Мета дослідження

Метою дослідження є з’ясування різновиду програмного забезпечення

Результати дослідження

Нами був проведений аналіз програмного забезпечення. В результаті аналізу ми з’ясували наступне:

  • Розрізняють системне програмне забезпечення (зокрема, операційна система, транслятори, редактори, графічний інтерфейс користувача) та прикладне програмне забезпечення, що використовується для виконання конкретних завдань:
  1. Системне програмне забезпечення призначено для обслуговування власних потреб комп'ютера — забезпечення його працездатності і виконання його внутрішніх функцій, а також для створення передумов для виконання прикладного програмного забезпечення. Типовим прикладом системного програмного забезпечення є операційна система.
  2. Прикладне програмне забезпечення, призначено для розв'язання задач користувача. Наприклад: редактори тексту, електронні таблиці, бази даних, церковне ПЗ тощо.
  3. Програмне забезпечення можна розділити на корисне і шкідливе. Корисне програмне забезпечення створюється для виконання завдань, що відповідають побажанням користувача комп'ютера. Основна мета шкідливого програмного забезпечення — виконувати операції, які є небажаними для користувача, часто із завдаванням прихованої чи явної шкоди. Прикладом шкідливого програмного забезпечення є комп'ютерні віруси.
  • Виконання програмного забезпечення комп'ютером полягає у маніпулюванні інформацією та керуванні апаратними компонентами комп'ютера.
  • Програмне забезпечення (software) та апаратне забезпечення (hardware) — це два комплементарні компоненти комп'ютера, причому межа між ними нечітка: деякі фрагменти програмного забезпечення на практиці реалізуються суто апаратурою мікросхем комп'ютера, а програмне забезпечення, в свою чергу, здатне виконувати (емулювати) функції електронної апаратури. По суті, призначення програмного забезпечення полягає в керуванні як самим комп'ютером так і іншими програмами та маніпулюванні інформацією.
  • Комп'ютерні програми навчального призначення можуть бути класифіковані по типам наступним чином:
  1. комп'ютерні підручники;
  2. предметно-орієнтовані середовища (мікросвіти, моделюючі програми, навчальні пакети, тощо);
  3. лабораторні практикуми;
  4. тренажери;
  5. контролюючі програми;
  6. довідники, бази даних навчального призначення.

Нами були з’ясовані педагогічні можливості програмного забезпечення. Зарубіжні дослідники стверджують, що педагогічний потенціал програмного забезпечення полягає в тому, що учні в процесі отримання й осмислення знань, їх трансформації і подальшому використанны вчаться конструювати знання, засновані на відносинах і спілкуванні. Для вчителів програмне забезпечення – це можливість зробити урок більш цікавим і зрозумілим, більш наочно показати можливості комп’ютерних технологій.

Висновки

Корисні ресурси