Портфоліо Казбан Тетяни з теми «Оптичні явища для малюків»

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:50, 28 листопада 2013, створена Казбан Тетяна Леонорівна (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Оптичні явища для малюків

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика.В ході реалізації проекту використовувалися знання учнів з природознавства,української літератури і мови, художньої культури, образотворчого мистецтва, кіномистецтва,праці, світової літератури.

Вік учнів, клас

6 клас,11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 6 класу з теми «Оптичні явища для малюків» дає змогу всім учням і "фізикам" і "лірикам" показати свої вміння і здібності. Учні об`єднуються у 3 групи і аналізують основні питання проекту. Учні працюють у групах, пишуть сценарії для театру тіней,роблять ляльок, декорації, пригадують народні казки,навчаються працювати у групах, допомагати один одному працюють з літературою,Інтернетом. Учні навчаються робити саморобні перископи і камери обскура, пояснювати оптичні явища . Результати презентують у вигляді учнівської презентації, блогу, вікі-статті.

План вивчення теми

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД-схему та асоціативний кущ для з`ясування навчальних потреб учнів, їх попередні знання що до проблеми проекту «Оптичні явища для малюків». Протягом роботи над проектом для відслідковування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці роботи учні закінчують працювати зі ЗХД таблицею. Учитель перевіряє набути знання за допомогою опитувальника. Впродовж проекту відбувається постійне самооцінювання и взаємооцінювання учнів. Наприкінці роботи відбувається захист проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми учитель демонструє стартову презентацію з теми «Оптичні явища для малюків», розповідає про майбутнє дослідження учнів, залучивши до роботи над темою проектів учнів середніх класів. На початковому етапі учитель обговорює з класом проблемне питання «Я поширюється світло?». Методом мозкової атаки визначають майбутні напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів:

 1 група - Чому важливо розуміти основні правила спілкування?, результати дослідження ведуть у вигляді учнівського блогу

 2 група – Чи вміємо ми говорити та слухати співрозмовника?, представляє результати у вигляді учнівської вікі-статті.

 3 група – В чому сутність основних правил спілкування?, аналізує результати у вигляді учнівської презентації.

Впродовж всього навчання учитель консультує учнів, спостерігає та аналізує їх діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання (ЗХД-схема, асоціативний кущ, контрольний список учнівської презентації, підсумкове оцінювання блогу) учитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка результатів досягнень учнів. Наприкінці проекту відбувається представлення результати досліджень.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Казбан

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики. Фізика.

Навчальний заклад

Комунальна установа Сумська гімназія №1

Місто\село, район, область

м.Суми, Сумська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.11.2013-01.12.2013

Місце проведення тренінгу

Комунальна установа Сумська гімназія №1

Тренери

Шевченко Тетяна Олександрівна, Івашина Людмила Петрівна.