Модуль 6. 23.11.2013

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:26, 26 листопада 2013, створена Володимир Ситнік (обговореннявнесок) (/* Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґр...)

Перейти до: Навігація, пошук

Група 1.

Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем

Інтернет може містити інформацію агресивного чи соціально не безпечного змісту. Надання переваги віртуальному світу, справляє негативний вплив на психіку та здоров'я дитини. Відсутність життєвого досвіду у дитини, як правило, підвищує ризики зіткнутися з он-лайн загрозами (он-лайн насилля, шахрайство, порнографія, отримання особистої інформації з метою злочинного використання ).

Щоб якось відгородити дитину від цих ризиків необхідно вчити її безпечній поведінці в віртуальному світі, треба вчити дитину структурувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі.

Встановити програми які блокують доступ до небажаного веб-контенту.

Дітей необхідно вчити вчитися користування будь-якою інформацією правильно. Адже, на перший погляд, сама невинна інформація може стати вбивчою.

Не варто переконувати, що Інтернет - це погано, треба пояснювати дітям приховані небезпеки Мережі. Треба відволікати цікавими сайтами , корисними у навчанні.

Група 2.

Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Пояснити учням на прикладах можливі негативні наслідки пов’язані з відвідування сайтів сумнівного змісту, а також з небезпекою безконтрольного викладення конфіденційної інформації на них . Цю роботу слід проводити відразу, як дитина набуде достатніх компетентностей для використання інтернуту у своїй навчальній та позаурочній діяльності, залучивши до цього батьків.

Проблеми: Безконтрольний доступ учнів до сайтів

Шляхи вирішення:Контроль над доступом адмістратора шкільної мережі в школі та батьків вдома.

Це потрібно робити всім: вдома, в школі, поза навчальними закладами, в Інтернет-клубах тощо. І робити це потрібно як дорослим, так і одноліткам між собою.

Група 3.

Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?