Учнівська вікі-стаття "Подолання бідності та загрози голоду на Землі"
Зміст
Назва проекту
Автори проекту
Тема дослідження
В країнах, що розвиваються сотні мільйонів людей, як і раніше, приречені на голод і злидні; близько 800 млн осіб постійно недоїдають; щорічний дохід половини населення не перевищує 120 дол. на людину.
Проблема дослідження
Як подолання бідність та загрозу голоду на Землі
Гіпотеза дослідження
Практично проблема продовольства для людини існувала завжди. Це одна з найдавніших глобальних проблем. Продовольча проблема належить до категорії глобальних тому, що для її розв'язання недостатньо зусиль окремих держав, а потрібне добре налагоджене співробітництво всіх країн, незалежно від їхнього суспільного ладу. Зрештою, на ній органічно зав'язані інші глобальні проблеми сучасності - демографічна, екологічна, енергетична та ін.
Мета дослідження
Метою дослідження є з’ясування причин продовольчої проблеми, шляхів розв’язання проблеми бідності та загрози голоду на Землі, знайти альтернативні шляхи вирішення проблеми.
Результати дослідження
Продовольча проблема є багатоплановою. Вона, одночасно природна і соціально-економічна, відбивається ледве чи не на всіх сторонах життя суспільства, представляє собою велику загрозу для багатьох десятків держав. Глобальна продовольча проблема – чи не найдавніша з усіх глобальних проблем людства. В наші дні авторитетними міжнародними організаціями визначені медичні норми харчування людей і, відповідно самі поняття голод і недоїдання. За їх оцінками, приблизна норма харчування для однієї людини повинна складати 2400-2500 ккал в день. Проблема забезпечення світу продовольством полягає не у тому, що в світі не вистачає сільськогосподарських продуктів (на планеті виробляється на душу населення достатньо зерна, м'яса, цукру, овочів тощо), а у тому, що розміщення їх виробництва не збігається з географією попиту на продовольство. Північна Америка і Західна Європа мають надлишок сільськогосподарських продуктів. Водночас у країнах, що розвиваються, продуктивність сільського господарства все ще занадто низька. Отже, шлях до розв'язання проблеми полягає у пошуку можливостей підвищення продуктивності сільського
Висновки
Таким чином ми з’ясували, що забезпечення продовольчої безпеки у світі необхідно змінити спосіб життя і мислення. Для боротьби з голодом необхідно розвивати сільське господарство в бідних країнах світу і збільшити об’єм інвестицій в інфраструктуру сільських районів в цих державах.«Хочеш нагодувати людину – дай їй їжу, хочеш позбавити від голоду – научи сіяти».(Африканська приказка)
Корисні ресурси
http://uk.wikipedia.org/wiki/Блог/ Вікіпедія – Вільна енциклопедія.