Вікі-стаття "Навіщо людині час?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:22, 10 листопада 2013, створена Bobochko (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук
Vremy sutok.jpg

Людина, що живе в кам'яному столітті, вставав і лягав з сонцем, оскільки в темряві його підстерігали страшні небезпеки - і реальні, і вигадані. Тому треба було дорожити світлим проміжком доби, щоб встигнути сходити на полювання, наловити рибу, накопати їстівного коріння, натискати палива в печеру. При цьому йому не було необхідності точно знати, котра година. Сонце схилилося до горизонту, значить скоро буде небезпечно залишатися поза притулку, пора поспішати додому

У міру розвитку цивілізації і особливо наук вже виникла необхідність у відліку проміжків часу. Так у стародавній Греції , Вавилоні , Єгипті , виникли перші примітивні водяний годинник - клепсидри . І з тієї пори годинники стали невід'ємною деталлю людського побуту.

А для чого вони потрібні? Навіщо взагалі потрібно знати, котра година? Таке питання, якби його задали в наші дні, викликав би гучний сміх навіть у дітей. Справді, уявіть, що було б, якби раптом миттєво зникли або перестали працювати всі годинники - і механічні, і електронні, і таймери в комп'ютерах? Запанував би справжнісінький хаос.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Транспортна система миттєво була б паралізована, адже ні пілоти, ні машиністи, ні водії, ні диспетчери не знають, коли саме треба відправити в рейс кожен конкретний літак , потяг, автобус. Робити це навмання, на око? Але тоді неодмінно станеться величезна кількість зіткнень, аварій, звеликими жертвами. У самому кращому випадку утворюються величезні пробки.

Залихоманило б всі галузі промисловості: адже невідомо, скільки проводити той чи інший технологічний процес. Наприклад, йде виплавка сталі. Як визначити, чи пора додавати в піч легуючі компоненти або ще не пора? А після добавки - час припиняти виплавку чи ще ні? В результаті жахливе кількість браку. Всі витрати марні , виплавлена ​​сталь годиться тільки на брухт. Про наукові експерименти, особливо в областях точних наук, смішно навіть згадувати. Як їх можна проводити , чи не фіксуючи час? Це просто немислимо.

Навіть просто в побуті відсутність точного часу заподіє масу незручностей. Як батькам дізнатися, треба вже будити дитину в школу або нехай ще поспить ? А як вчитель , у свою чергу , визначить , чи пора вже завершувати урок або не час ? Або, припустимо, людям дуже треба зустрітися. Як вони організовують цю зустріч, якщо навіть знають точне місце, але поняття не мають, в який час її призначити? Орієнтуватися по розташуванню тіні від Сонця? А якщо погода буде похмурою?

Ось і виходить, що без визначення часу нікуди. Принаймні, в наші дні.