Портфоліо з теми "Т.Г. Шевченко - образ успішного українця"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:01, 7 листопада 2013, створена Ольга Піскова (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Тарас Шевченко – образ успішного українця

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, художня культура, образотворче мистецтво, музика.

Вік учнів, клас

9 клас, 14 -15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект для 9 класу з теми «Як асоціюється поняття "успішний українець" із постаттю великого Кобзаря?" за програмою з української літератури 2005 року. Він розкриває світове значення постаті Т. Шевченка, розуміння його творів для сучасного покоління, причини світового визнання Т. Ш. Шевченка. Основні види діяльності учнів: дослідницька. , можливі учнівські ролі, які передбачаються у сценарії проекту та продукти діяльності учнів в проекті.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Робота над проектом передбачає три етапи: початковий, основний, підсумковий. На початковому етапі за допомогою опитувальника визначаю, рівень знань учнів про Т. Г. Шевченка, його творчість,як уміють здійснювати ідейно-художній аналіз його поезій. На другому етапі за допомогою самооцінювання ,колективної роботи , бліц-опитування учасники проекту визначають свій вклад в колективне дослідження групи. На третьому етапі пропонується робота з таблицею,виконання контрольної роботи,оцінювання вікі – статті за запропонованою формою та обговорення сайту на веб – сторінці з урахуванням запропонованих критеріїв, а саме: чи наявна мета, самостійні тлумачення дослідження, співпраця, врахування аудиторії, гіперпосилання, багатство мови, помилки письма, зміст відповідає темі, чи використані різні джерела, дотримане авторське право.

Діяльність учнів та вчителя

Провожу он лайн анкетування учнів .1 урок: а)оголошую тему проекту; б)мотивація уроку (демонстрація учительської презентації); в)роздаю буклети для батьків; г)збираю буклети в позаурочний час для аналіз у роботи (буклети) учнів д) розподіляю учнів за рівнем знань. 2 урок: а)оголошую кількість груп і хто входить в кожну групу; б)пропоную завдання для кожної групи: тематичні питання, змістові,адреса блогу для консультування, аба картки з завданням бліц-опитування (он лайн) в)пропоную учням упорядкувати їхній план роботи та індивідуальний план(дата, вид роботи,хто відповідає) зразок; 3 урок: а)передивитися плани роботи груп та індивідуальні плани, скоригувати їх; б) організувати за потребою [1] для учнів (учні збирають інформацію, аналізують її, передивляємося фільм за твором) в)організую консультування ( між уроками, он лайн, через створений блог) 3 урок: а)блог для консультування: картки, інструктажі; б)учні збирають і узагальнюють зібрану інформацію за списком літератури, який дає вчитель; 4 урок: а)обговорюються форми звітності та ознайомлення з критеріями оцінювання 1група робить літературну газету і заповнює картки само оцінювання; 2 група створює презентацію і розміщює на сайті, готує [вікі-статтю]; б) заповнюють картки, само оцінювання ( форму розробляю сама),працюють з таблицею[2] 5 урок: а)учні презентують результати своєї діяльності [3] "Cучасність і Кобзар" ; б)оцінюю учнівські досягнення; в) пропоную взаємооцінювання учнів,виконанняконтрольної роботи, г)домашне завдання: тестування.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Піскова Ольга Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Олександрійський навчально-виховний комплекс (ЗНЗ №17 -ліцей)

Місто\село, район, область

м. Олександрія, Кіровоградська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10 – 08.11.2013 року

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна