Портфоліо з теми "Гуманізм повісті М.Вінграновського "Сіроманець"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:05, 5 листопада 2013, створена Бічаніна Світлана (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«М.Вінграновський. «Сіроманець».Гуманізм повісті

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11років

Стислий опис проекту

Навчальний проект з теми «М. Вінграновський. Повість «Сіроманець» для 5 класу за програмою з української літератури 2013 року. Учні знайомляться з повістю, проводять спостереження над художнім текстом, пояснюють назву твору. Дають визначення поняттям «гуманізм», «дружба», «гармонія»; висловлюють своє ставлення до вірності у дружбі та любові до всього живого.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

На початку вивчення теми «Гуманізм повісті М.Вінграновського «Сіроманець» пропоную учням заповнити З-Х-Д схему. З метою визначення обізнаності учнів з теми проводжу тестування. Впродовж роботи над проектом проводжу консультації з тих питань, які незрозумілі учням. На останньому уроці учні презентують свою роботу. З метою вивчення рівня засвоєння знань пропоную учням тестові завдання та заповнення З-Х-Д схеми.

Діяльність учнів та вчителя

Перший тиждень На першому уроці оголошую тему проекту «Гуманізм повісті М.Вінграновського «Сіроманець». Демонструю презентацію з даної теми, а також роздаю буклет для учнів та їх батьків,які вони опрацьовують вдома. Даю завдання прочитати твір. В позаурочний час аналізую заповнені анкети, на основі яких об’єдную учнів у групи за рівнем обізнаності з теми. На другому уроці розподіляю учнівські групи, роздаю завдання для кожної групи,пояснюю інструкцію "Як працювати в групі". Другий тиждень На третьому уроці перевіряю як учні працюють над запропонованими завданнями(читають текст, збирають інформацію, аналізують та узагальнюють її.В позаурочний час контролюю їхню роботу, проводячи консультації. На четвертому уроці обговорюємо, у якій формі учні будуть звітувати про виконану роботу. Також ознайомлюю дітей з критеріями оцінювання вікі-статті та сайту. Третій тиждень До п′ятого уроку учні упорядковують зібраний матеріал, створюють сайт[1]. Розподіляють ролі для представлення та захисту проекту. На останньому уроці учні представляють результати своєї діяльності:сайт,вікі-стаття "Чи можливе співіснування людини з дикою твариною". З метою вивчення рівня засвоєння знань проводжу тестування та роботу з З-Х-Д схемою, в якій учні вказують про що дізналися протягом роботи над проектом. Оголошую результати роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Олександрівна Бічаніна


Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Смолінське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія-позашкільний навчальний заклад»


Місто\село, район, область

смт.Смоліне,Маловисківський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10 – 08.11.2013


Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна