Учнівська вікі - стаття "Збережемо пам’ять про подвиг"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:58, 1 листопада 2013, створена Григор'єва Світлана Юріівна (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Збережемо пам’ять про подвиг

Автори проекту

Кореспонденти 11 класу

Тема дослідження

Чому в Україні спалахнуло полум’я народної війни?

Проблема дослідження

Чи була для українців війна 1941-1945 рр. Великою Вітчизняною?

Гіпотеза дослідження

В історичній і публіцистичній літературі на це питання існують дві точки зору.

Війна українського народу - це опір гітлерівцям, їх жорсткій окупаційній політиці, безжальному знищенню мирного населення, це героїчна боротьба за Батьківщину

Війна українського народу – це протест проти панування сталінської системи,це боротьба за незалежність України.

Мета дослідження

Метою дослідження є з’ясування джерел перемоги, наведення фактів патріотизму, мужності і героїзму українського народу під час Великої Вітчизняної війни. Участь у проекті дає можливість сформувати власну точку зору на події Великої Вітчизняної війни. В першу чергу ми хотіли дізнатися, хто з випускників нашої школи воював з гітлерівцями, якій внесок в перемогу зробили сумчани.

Результати дослідження

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Шануємо. Пам'ятаємо

В результаті роботи над проектом ми з’ясували, що український народ зробив значний внесок у перемогу. Перемога дісталася дорогою ціною: втрати становлять 14, 5 млн. осіб. Понад 2 тис. осіб українців стали Героями Радянського Союзу. Ми особисто познайомились з ветеранами П’янковим В.О.,Яковлевим Т.А., зібрали матеріал про маршала Радянського Союзу Рибалка П.С., Брюханова А.М. В результаті спілкування з учасниками війни, ми можемо аргументовано стверджувати, що український народ витримав випробування Другої світової та Великої Вітчизняної війн, а його перемога гідна того щоб нею пишалися нинішнє і прийдешні покоління нашої держави. Ми також вважаємо, що боротьба проти фашизму також була боротьбою за вільну Україну.

Підсумовуючі отримані матеріали, ми створили вікі – статтю. Наприкінці вивчення теми за допомогою історичних джерел, свідчень ветеранів, матеріалів краєзнавчого музею, архівних матеріалів були представлення результати досліджень на конференції (презентація), з доповіддю члени нашої групи виступали перед однокласниками, з есе перед учнями школи, ветеранами та учасниками війни, дітьми війни. Волонтери активно продовжують співпрацювати з ветеранськими організаціями, допомагають ветеранам, прибирають солдатські могили.

Проект також надав нам можливостей для взаємодії під час самостійної роботи, обміну інформацією, виконання спільного завдання, що має великий потенціал для подальшого поглибленого вивчення історії. Для нас ця робота – матеріал для подальших роздумів й аналізу, який дозволяє нам ще раз звернутися до нашого минулого, переосмислити його, збагатити таким чином свій власний досвід.

Висновки

В результаті спілкування з учасниками війни, збору матеріалів наша група прийшла до висновку, що невідомих солдат немає! Пам’ять про героїв війни назавжди залишається в серцях наступних поколінь. Клянемось, що зробимо все можливе для того , щоб не допустити повторення цієї трагедії в майбутньому.

Корисні ресурси

http://uk.wikipedia.org/wiki/Блог/ Вікіпедія – Вільна енциклопедія: Блог.]

http://sladkoezka.blogspot.com/ Блог «Світ очима дитини»]

http://scolsait.blogspot.com/ Блог про створення шкільних сайтів на ЮКОЗі]

http://www.ednu.kiev.ua/

Інші ресурси

Історія України: нове бачення/Під ред. В.А. Смалія. –К.,2000.

Коваль М.В. Україна. 1939-1945рр. Маловідомі і непрочитані сторінки. – К., 1995.

Субтельний О. Україна. Історія. К., 1991