Уч6нівська вікі-стаття "Стихійні явища на Африканскому континенті "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:47, 1 листопада 2013, створена Серпокрил Надія Юріївна (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Автори проекту

Тема дослідження

Проблема дослідження

Гіпотеза дослідження

Мета дослідження

Результати дослідження

Стихійні явища природи — фізико-географічні явища, які завдають шкоди господарству, погіршують умови життя людей і можуть призвести до їх загибелі та значних матеріальних збитків. Більша частина Африки перебуває за несприятливих для життя і господарської діяльності людей природних умов. Посушливі області, піщані та кам’янисті простори, зони можливих катастрофічних посух, надмірно перезволожені території займають майже 2/3 площі материка. Посухи, опустелювання, повені, заливні дощі, навали сарани. Стихійні явища – події у природі, які проявляються як могутня, руйнівна сила. До них належать зокрема посухи, землетруси, виверження вулканів, повені, урагани тощо. Вони можуть викликати численні людські жертви, руйнування будівель, доріг, завдавати шкоди сільськогосподарським угіддям, лісам. Поміркуэмо, які стихійні явища природи трапляються в різних природних зонах Африки.

В Африці до стихійних явищ природи належать насамперед постійні посухи. Це тривала й значна нестача опадів, зазвичай при високій температурі на низькій вологості повітря. Особливо часто посухи трапляються у зоні саван Північної і Східної Африки. Посухи супроводжуються суховієм – вітром, який переносить на тисячі кілометрів жарке й сухе повітря. З собою він несе безліч дрібних порошинок піску та пилу. Посухи та суховії призводять до втрат врожаю сільськогосподарських культур, загибелі пасовищ і як наслідок — голоду людей у багатьох країнах Африки. Піщані бурі в пустелях засипають піском колодязі, караванні шляхи.


Великої шкоди завдають нашестя сарани. Як правило, ці комахи ведуть одиночний та осілий спосіб життя. Але іноді з незрозумілих поки причин їх личинки розвиваються у стадну форму. Тоді сарана збирається у величезні зграї й перелітає на тисячі кілометрів, по дорозі знищуючи врожай на великих територіях. “Килимом диявола” охрестили африканці перельоти пустельної сарани, які приносять голодування мільйонам людей.

Висновки

Корисні ресурси