Портфоліо Івасюнько М.Ю.
Зміст
Назва навчальної теми:
"ТЕОРЕМА ПІФАГОРА"
Основний предмет:
ГЕОМЕТРІЯ, дотичний предмет: АЛГЕБРА
Вік учнів, клас
13-14 років, 8 клас
Стислий опис проекту:
Під час вивчення теми «Теорема Піфагора» згідно програми з геометрії для 8 класу учні мають можливість створити власний проект про життя Піфагора, його внесок у розвиток математики, найважливіші відкриття; опрацювати різні способи доведення теореми Піфагора; навчитися використовувати дану теорему для розв’язування задач, у тому числі і прикладного характеру. Впродовж роботи над проектом учні шукатимуть інформацію у Інтернеті, навчаться створювати блоги, презентації, аналізувати та презентувати свої дослідження.
План вивчення теми
План вивчення теми "Теорема Піфагора"
Оцінювання
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань здійснюється вивчення та аналіз попередніх письмових та тестових робіт учнів. Це необхідно для поділу учнів на групи та визначення виду діяльності кожного учня у групі відповідно до його можливостей.Також на початку вивчення теми організовується обговорення Ключового запитання. Для цього застосовується метод мозкового штурму. Після цього учні заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. Вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні використовують Контрольний лист проекту для планування діяльності в групі. Впродовж роботи над проектами учні використовують контрольний список для презентації та контрольний список для блогу щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Учні використовують Контрольний лист проекту для розуміння того, де вони знаходяться в проекті і куди вони рухаються, а так само для оцінювання прогресу в роботі з різними компонентами проекту. Вони кілька разів звертаються до Контрольного листа, щоб відстежувати своє просування і перевіряти дати виконання завдань.Також учні використовують форми самооцінки навичок самостійної діяльності та навичок колективної діяльності. Щотижнево проводяться призначені за окремим розкладом консультації за участю груп та окремих учнів для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Наприкінці роботи над проектом здійснюється оцінювання презентації проекту. Також учні виконують різнорівневу письмову контрольну роботу з вивченої теми. Після цього заповнюється третій стовпчик таблиці З-Х-Д, що дає можливість учням порівняти знання, отримані під час роботи над проектом зі своїми сподіваннями, записаними на початку проекту. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, блог і письмову контрольну роботу з даної теми.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Вчитель: 1) Здійснює вивчення робіт учнів (вивчення та аналіз попередніх письмових та тестових робіт учнів проводиться для визначення рівня знань та умінь, що необхідно для поділу учнів на групи та визначення виду діяльності кожного учня у групі відповідно до його можливостей) 2) Створює опитувальник для проведення анкетування учнів (таблиця ЗХД для визначення навчальних потреб) 3) Об’єднує учнів у групи, допомагає учням розподілити обов’язки у групі відповідно до їх рівня підготовки та психологічних особливостей. 4) Створює інформаційну таблицю для запису наступних даних: прізвище, група, обов’язок у групі, електронна адреса. 5) Демонструє вступну презентацію про основні ідеї теми. 6) Формулює завдання для кожної групи. 7) Ознайомлює учнів з Контрольним листом проекту. Допомагає учням спланувати роботу групи над проектом. 8) Розробляє критерії оцінювання учнівських проектів, надає учням форму оцінювання проекту. 9) Демонструє презентацію про розуміння авторського права, ознайомлює учнів з законом про авторське право. 10) Знайомить учнів з способами запису використаних джерел, надає відповідну форму. 11) Проводить обговорення безпечного користування Інтернетом, надає інформацію про оцінювання сайтів, надає форму для оцінювання сайтів. 12) Використовуючи публікації у блогах кожної групи, вчитель здійснює корекцію роботи груп, надає консультативну допомогу. 13) Пропонує учням здійснити самооцінку навичок самостійної діяльності та навичок колективної діяльності використовуючи відповідні форми: самооцінка самостійної діяльності; самооцінка колективної діяльності. 14) Розробляє різнорівневі задачі, які учні виконують вдома для формування умінь і навичок. 15) Проводить оцінювання знань та умінь, які одержали учні під час роботи над проектом. 16) Після демонстрації та захисту результатів роботи груп (учнівських блогів, презентацій) здійснює оцінювання проектів відповідно до раніше розроблених критеріїв.
Учні: 1) Заповнюють таблицю ЗХД. 2) Розподіляють ролі кожного учасника групи. 3) У групах обговорюють отримані завдання, планують роботу групи. 4) Ознайомлюються з критеріями оцінювання учнівських проектів. 5) Ознайомлюються з законом про авторське право, умовами коректного використання інформації. 6) Ознайомлюються з способами запису використаних джерел під час оформлення проекту. 7) Приймають участь в обговоренні теми«Безпечне користування Інтернетом», вчаться здійснювати оцінювання сайтів з використанням форми оцінювання сайтів. 8) Згідно розподілу обов’язків шукають інформацію в Інтернеті та літературних джерелах, систематизують знайдену інформацію, оформлюють результат своїх досліджень у вигляді презентації. 9) Представники кожної групи здійснюють публікації у своєму блозі (згідно структури учнівської роботи). 10) Здійснюють самооцінку навичок самостійної діяльності та навичок колективної діяльності використовуючи відповідні форми. 11) Розв’язують запропоновані вчителем різнорівневі задачі для формування умінь і навичок. 12) Виконують завдання різнорівневої контрольної роботи для оцінювання тих знань та умінь, які одержали під час роботи над проектом. 13) Презентують результат своїх досліджень виконаних під час роботи над проектом (блог, презентація)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Майя Івасюнько