Учнівська вікі-стаття «Роль музичного мистецтва в житті людини »

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:52, 31 жовтня 2013, створена Діана Пінчук (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Роль музичного мистецтва в житті людини »

Автори проекту

Учні 7 класу 2 група

Тема дослідження

Яку роль відіграє в нашому житті музичне мистецтво?

Проблема дослідження

Чи важлива для людини в житті музика?

Гіпотеза дослідження

Важко жити без музики. Ми чуємо музику усюди: на вулицях, удома, по радіо і по телебаченню, в магазинах, в парках, в концертних залах і на побережжі, іноді в лісі.

Мета дослідження

Метою дослідження є з’ясування ролі музичного мистецтва в житті людини

Результати дослідження

Нами був проведений аналіз статей з питання ролі музики в житті людини. В результаті аналізу ми з’ясували наступне:

  • Благотворний вплив музики на людину усім добре відомо. Використання музики, світла і кольору для створення оптимальних умов життєдіяльності людей - одна з важливих проблем естетичної організації середовища, що оточує нас. Йдеться не лише про ваш особистий настрій і про самопочуття, але і зміцненні сімейних стосунків..
  • Важко уявити собі життя без музики, захоплюючої усі наші почуття, ушляхетнюючої, одухотворяючої нас і своєю таємничою і зрозумілою усією мовою що доносить до нас велич життя, її красу, гармонію, глибину людських відносин і радість спілкування людини зі світом, що оточує його..
  • Музика будує особливу субкультуру, змінює погляди людей на багато речей, формує стиль одягу, стиль спілкування, стиль всього життя..
  • Музика будує особливу субкультуру, змінює погляди людей на багато речей, формує стиль одягу, стиль спілкування, стиль всього життя.
  • Дуже цікавий факт полягає в тому, що спокійна мелодія може позитивно впливати на кров. Та мелодія, яка викликає у людини задоволення, активно збільшує в крові обсяг лімфоцитів, і відповідно всьому організму людини стає набагато простіше боротися з будь-якими хворобами.
  • Виявляється, що музика має величезний вплив на інтелектуальні здібності і можливості людини, адже мелодія музики сприяє збільшенню емоційної людської активності. І, як виявили, саме в цей період активності, підвищуються інтелектуальні здібності.

Нами були з’ясовані що музика є неодмінною складовою нашого життя. Вдома чи на роботі, наодинці чи з друзями – музика завжди з нами. Це ще з перших днів життя ми чули мамині колискові. Музика протягом усього життя йде з нами поруч, і в останню дорогу вона супроводжує людину.

   Та, на жаль, тільки третина підлітків у вільний час слухає музику, а музичною творчістю ( спів, гра на музичних інструментах) замається 8, 9 % школярів.   Переважній більшості ( 58 %) подобається сучасна розважальна музика ( рок, панк-рок, реп, популярна естрада), класичну слухають 20,4 % опитаних; не мають стійких музичних пріоритетів 8,3 %. 
    Сьогодні нам, підліткам, важко визначати свої вподобання, характерною ознакою  яких  є надмірне захоплення модним і беззмістовним .
    Проблема в тому, що , крім модних, не завжди якісних медіапродуктів , ми не слухаємо нічого іншого! Непізнаним залишається широкий пласт музики різного спрямування – від класики до фольклору. Тоді й виходить, що назвати 10 творів популярної музики можуть лише 31 % школярів, класичної – 2,5 % , народної – 0% . Також актуальною є проблема ставлення підростаючого покоління до народної музики і взагалі до вітчизняної культури. Як можна виховати патріотизм у молоді, якщо більшість пісень, які вони слухають, - англомовні та російськомовні? 
    71 % опитаних підлітків незадоволені тим, що багато українських виконавців співають російською мовою. Для 74 % опитаних дуже важливим є те, яку музику пропонують у закладах відпочинку. Засмучує і  той факт, що 64% опитаних відповіли, що їхні батьки не виховували і не виховують у них любові до української музики.
    Проте, музика має незбагненну владу над людиною. Вона примушує радіти й плакати, може допомогти пережити горе, зняти стрес, вилікувати сердечні рани. Без музики життя людини було б сірим і нецікавим. То ж недарма Людвіг Бетховен казав: «Музика повинна висікати вогонь з людських сердець».

Висновки

Корисні ресурси