Портфоліо навчального проекту Солодкої Віталіни Іванівни "Казковий світ Морфології"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Морфологія. Самостійні та службові частини мови
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова, українська література, світова література,інформатика
Вік учнів, клас
6,7 класи
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
У 7 класі учні вивчають три твори Т.Г.Шевченка: «Мені тринадцятий минало», «Тополя», «Заповіт». Як побудувати уроки, щоб всебічно висвітлити тему і зацікавити учнів, даючи можливість кожному, залежно від здібностей, нахилів та інтересів, реалізувати себе в пізнавальній, дослідницькій, творчій діяльності? Найкраще цим вимогам відповідає метод проектів – сукупність дослідно-пошукових, проблемних методів, творчих за своєю суттю. Запропонований проект має виховну спрямованість, оскільки впливає на емоційно-чуттєву сферу учнів, спонукає до роздумів. Учні знайомляться з баладою та віршом Т.Г.Шевченка, поняттями «балада», «метаморфоза», усвідомлюють ідейно-художній зміст творів письменника; розвивають навички вдумливого питання поетичних творів, аналізу, висловлення своїх суджень про прочитане. Учні готують і представляють свої дослідження творчості Т.Г. Шевченка на предмет використання фольклору, народних традицій, образів, що відображають в своїх презентаціях.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Морфологія. Орфографія. Загальна характеристика частин мови основні види діяльності учнів: учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних графічних схем, З-Х-Д-таблиці та Асоціативного куща і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Працюючи над проектом, учні навчаться: 1. Вдумливо читати тексти, вибираючи потрібну інформацію і творчо її використовувати; 2. Виділяти провідні мотиви; 3. Самостійно працювати з додатковими джерелами інформації; 4. Користуватися ресурсами Інтернету; 5. Працювати в команді; 6. Створювати публікації, презентації, веб – сайти в програмахPower Point, Publisher, Excel.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
вчитель
Навчальний заклад
КЗО "ДСЗШ І-ІІІ ст ім. В.Чорновола" ДМР
Місто\село, район, область
м.Дніпропетровськ
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
18 - 31 жовтня 2013
Місце проведення тренінгу
КЗО "Гімназія №3" ДМР м.Дніпропетровськ
Тренери
Вовк Тетяна Віталіївна