Портфоліо Каневської Інни за темою " Людина та її світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:32, 30 жовтня 2013, створена Каневська Інна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

« З думкою про майбутнє»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література: «Людина та її світ» Інформатика: «Комп’ютерні мережі: спілкування у мережі»

Вік учнів, клас

6 клас. 11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект з світової літератури для 6 класу має на меті дослідити, перед якими загрозами зараз опинилося людство, допомогти замислитися над втратами духовних орієнтирів на прикладі творчості Рея Бредбері в межах теми «Людина та її світ». Діти працюють у групах,вони досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення, презентують свої результати. Вчитель допомагає, спрямовує засобами формуючого оцінювання діяльність учнів. Проект завершується конференцією[1]. [2].

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних запитань, а також інших важливих проблем твору. Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається при заповненні ними таблиці «ЗХД», тестування [3]. До закінчення створення презентацій призначаються спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Використовується опитувальник [4], організовується взаємооцінювання у групі, враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним за допомогою діаграми [5]. Вчитель підтримує самоспрямування учнів і пропонує їм форму самоспрямування[6].

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1. Вчитель планує проект і залучає до його реалізації інших виконавців, готує публікацію про метод проектів і знайомить з нею учнів [7]. 2. Обговорює з дітьми нову тему. 3. Пропонує інструкцію з техніки безпеки. 4. Вчитель показує вступну презентацію проекту і публікацію: пропонує дослідницьке завдання в електронному вигляді [8]. 5. За допомогою презентації визначаються навчальні потреби учнів. 6. Для фасилітації учням пропонується блог. 7. Вчитель вказує список сайтів, які має переглянути учень. Пропонує дітям навчальний тест про авторське право [9]. 8. Вчитель пропонує зразок листа про авторське право, навчає, як його заповнювати. Діти заповнюють форму й надсилають цей лист. 9. Учитель допомагає поставити для себе чіткі завдання, виконання яких можна перевірити та виміряти. 10. Правильно спланувати, розподілити свій час та вносити в плани відповідні корективи. 11. Вчитель допомагає учням ефективно співпрацювати в команді. 12. Забезпечує диференціацію навчання.


1. Учні об’єднуються в групи за індивідуальними особливостями. 2. Над проектом працюватиме 4 групи: журналістів, літературних критиків, сценаристів, психологів. В кожну групу входить по 6 учнів. 3. Група журналістів створюватиме блог від імені героїв, братиме інтерв’ю. Літературні критики з’ясують зв'язок жанру твору з його ідеєю. Сценаристи напишуть сценарій фільму, психологи досліджуватимуть внутрішній стан героїв. 4. Учні створюють анотований список джерел, за яким будуть працювати. 5. Після виконання учнями проектів переглядають веб-сторінки - вікі чи блоги - для обговорення результатів проектів. 6. Діти демонструють результати проекту на конференції[10].

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Каневська Інна Володимирівна

Фах, навчальний предмет

учитель, викладач російської мови та літератури

Навчальний заклад

Харківська гімназія № 86

Місто\село, район, область

м.Харків.

Контактні дані

тел. 3721167

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10-01.10.2013

Місце проведення тренінгу

Харківська гімназія № 86

Тренери

Сіра Анжеліка Миколаївна