Портфоліо Холод Любові з теми: "Світ на початку ХХІ століття""

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:27, 10 жовтня 2013, створена Холод Любов Іванівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Світ на початку ХХІ ст.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія Людина та світ Географія

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект виконують учні 11-а класу як завершення вивчення курсу всесвітньої історії. Учні об’єднуються у 3 групи, які будуть розглядати загальну характеристику глобальних проблем сучасності та готуватимуть учнівську презентацію, вікі-статтю та створюватимуть інтернет-ресурс – блог.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком вивчення теми з’ясовується  рівень попередніх знань і попереднього розуміння учнями теми, що вивчається. Використання  таблиці З-Х-Д дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті  те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Використовуються на початку проекту, в ході обговорень і в особистих щоденниках, а потім переглядаються наприкінці вивчення теми.Використовується "асоціативний кущ"

Для оцінки розуміння учнями наукових матеріалів і письмові роботи для забезпечення зворотного зв'язку, пояснення незрозумілих питань, у разі потреби проведіть додаткові уроки плануються зустрічі-консультації. Наперед заплановані питання і записи допомагають документувати оцінювання проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи вчитель зустрічається з батьками для обговорення участі та діяльності в створенні проекту, а з учнями проводиться консультація та демонструється стартова презентація "Світ на початку ХХІ ст."

Обговорюється ключове питання "Що чекає людство попереду?" та тематичні питання:

1. Як запобігти новій світовій війні?

2. Як подолати бідність та голод на планеті?

3. Чи можливе подолання тероризму взагалі?

Намічаються подальші кроки дослідницької діяльності учнів. Учням пропонується заповнити таблиці ЗХД, асоціативний кущ. Об’єднуємо учнів класу у малі групи:

І група отримує завдання дослідити питання «Як запобігти новій світовій війні?» і результати представляє у вигляді блогу.

ІІ група отримує завдання дати відповідь на питання "Як подолати бідність та голод на планеті?" та створює вікі-статтю «Подолання бідності та загрози голоду на Землі».

ІІІ група отримує завдання створити презентацію "Подолання тероризму".

Кожна група, отримавши завдання, під керівництвом вчителя планує свою дослідницьку діяльність, здійснює пошук необхідних ресурсів у мережі Інтернету, попередньо ознайомившись з правилами інструкціями та витягом із Закону «Про авторське право». Учитель спостерігає за роботою груп, ставить запитання, відмічає хід роботи, відслідковує прогрес у навчанні, сприяє формуванню навичок високого рівня, надає індивідуальну допомогу. Наприкінці проекту вчитель проводить опитування. Завершується навчальний проект обговоренням тематичних і ключових питань і відповідей на ці питання. Учитель по ходу обговорення ставить уточнювальні запитання, коментує результати обговорення учнів, сприяє розвитку і формулюванню навичок високого рівня мислення, вміння ефективно висловлювати свою думку та ідею, розуміння та усвідомлення ролі колективної взаємодії та використання ІКТ.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Любов Холод

Фах, навчальний предмет

вчитель історії, правознавства

Навчальний заклад

КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 м.Суми zoch201@rambler.ru

Місто\село, район, область

м.Суми, Сумська

Контактні дані

47vxrw@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07-11 жовтня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Лабудько Степан Пилипович