Портфоліо Вікулової Ганни з теми " Піфагор і його теорема"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Піфагор і його теорема"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Геометрія. Інформатика. Всесвітня історія.
Вік учнів, клас
8 клас. 13 років.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Тема, яка розглядається в даному проекті вивчається в 8 класі і називається «Розв’язування прямокутних трикутників». При виконанні проекту учні вивчатимуть історію виникнення теореми Піфагора, способи її доведення, зв'язок теореми Піфагора з іншими предметами, сформують навички дослідницької діяльності на основі спільної праці, уміння використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, організації досліджень та оцінювання інформацій; навчаться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати, вірно та творчо використовувати дані для створення блогу, вікі-статті, мультимедійної презентації; набуватимуть досвіду прийняття відповідальності за результати спільної роботи. В ході роботи учні будуть виконувати наступні ролі – історики-дослідники, математики-дослідники, дизайнери. Кінцевим продуктом діяльності буде учнівська конференція, на якій групи учнів будуть демонструвати свої мультимедійні презентації з даного проекту.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Проведення опитування учнів за допомогою ЗХД схем щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Попросіть учнів використати форму оцінювання презентації та зворотний зв'язок однокласників для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель такі форми оцінювання: Асоціативний кущ, ЗХД схеми, спостереження за роботою,тестування
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку проекту вчитель:
- Забезпечує технічні умови реалізації проекту. - Повідомляє основні цілі та завдання. - Проводить підготовче заняття по використанню мережі Інтернет (основи роботи з електронною поштою, основи пошуку інформації). Розповідає про метод проектів- Розробляє план впровадження проекту. Спілкується з батьками з метою визначити їх відношення до використання проектів у школі. На першому етапі проекту вчитель показує презентацію теми майбутнього проекту, формуються групи за інтересами, обговорюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання проекту, ставиться учням ключове запитання. Учні при перегляді презентації вчителя дізнаються про способи об’єднання у групи, завдання для кожної групи та яким чином буде оцінюватися результативність навчання.
Вчитель, використовуючи таблицю ЗХД, проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів.
Вчитель вносить корективи в навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Під керівництвом вчителя учні вчаться розробляти презентації, об’єднуються в групи, вибирають завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає план своєї роботи. Між учнями групи розподіляються обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через форми оцінювання та ведуть блог проекту
Учні першої групи – історики – досліджують матеріали Інтернету, довідників, енциклопедій і знаходять історичні матеріали щодо виникнення теореми Піфагора, досліджують вплив теореми Піфагора на розвиток геометрії та в інших галузях.
Учні другої групи – математики – досліджують можливість застосування теореми Піфагора в повсякденному житті на практичному прикладі.
Учні третьої групи –дизайнери– оформляють результати у вигляді публікації,презентації, Вікі стаття Піфагор і його теорема .
По закінченні проекту необхідно повернутися до ключового питання. Бажано навести побільше прикладів при відповіді на запитання. Вчитель знову пропонує повернутися до ЗХД та заповнити останню колонку. Наприкінці проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі та які знання та навички вони отримали при розробці проекту. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як робота в групах, використання ІКТ-технологій. Так як це груповий проект оцінюються навички співпраці . В кінці роботи підводяться підсумки та виставляються оцінки.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Вікулова Ганна Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики
Навчальний заклад
Шосткинська загальноосвітня школа - інтернат І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
Місто Шостка, Сумська область
Контактні дані
Anna69vik@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
12.08.2013-18.08.2013 07.10.2013-11.01.2013
Місце проведення тренінгу
місто Шостка: Шостинський інститут Сумського державного університету
Тренери
Повернутися до списку групи: місто Шостка група №1 (12.08.2013-18.08.2013)