Краса своїми руками

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:28, 26 вересня 2013, створена Ксения Вовк (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Краса своїми руками

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Обслуговуюча праця.

Другорядні: Інформатика, математика

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні 7 класу розроблять проект «Краса своїми руками», який дозволить розвинути вміння і навички за технікою народно-прикладного мистецтва, дозволить прищепити інтерес до художніх ремесел. Також учні поглиблено вивчать історію вишивки, познайомляться з поняттям «ПАНО», порівняють його з картиною. Учні проведуть експеримент та дадуть відповідь на головне питання проекту: «Чи можливо малювати голкою та нитками?». Практична направленість проекту - виставка дитячих робіт, яка дозволить прорекламувати свої творчі здібності. Також учні нададуть для обговорення презентацію своєї роботи над проектом, а група дослідників - буклет про історію вишивки хрестиком.

План вивчення теми (вставити файл)

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання діяльності відбуваються за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем за визначеними критеріями.

На початку проектної діяльності вчитель проводить анкетування щодо виявлення рівня початкових знань учнів. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостереження груп над проектом.

Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Проект складається з трьох етапів: підготовчий етап, робота над проектом, заключний етап

На підготовчому етапі проекту:

Формулювання проблеми дослідження. Розробка плану дій кожного учасника проекту. Створення творчих груп. Вибір творчого проекту (саморобки):Обговорення індивідуальних планів роботи учнів. Обговорення необхідного матеріалу для виконання практичних робіт по творчому та технологічному проектам. Також учні нададуть для обговорення презентацію своєї роботи над проектом, а група дослідників - буклет про історі вишивки хрестиком. Демонстрація презентації вчителя, а також буклету про метод проектів

На другому етапі проекту :

Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює ненав'язливо послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, готуються до захисту, знайомляться з довідниковими матеріалами .. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація, буклет, усні повідомлення). [2], [3] Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.

Під час захисту проекту

Учитель бере участь в обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результат, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів Кожна група звітує про результати роботи над проектом, демонструючи презентації, буклет. На завершенн колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найповніше і аргументоване дослідження. Вчитель оцінює роботи учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шевцова Наталія Юріївна

Фах, навчальний предмет

Учитель трудового навчання

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Місто\село, район, область

м. Димитров

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.11.2013 - 23.11.2013

Місце проведення тренінгу

м. Димитров

Тренери

Хвостікова Ольга Сергіївна